štvrtok - 20. júna, 2024
, Turiec sa opäť stal dejiskom tanečných súbojov

Turiec sa opäť stal dejiskom tanečných súbojov

Koncom februára sa v priestoroch Domu odborov Strojár v Martine uskutočnilo druhé kolo medzinárodnej tanečnej súťaže Deep Dance League. Počas dvoch dní trvania súťaže bojovali tanečníci z celého Slovenska o priazeň poroty v tanečných štýloch disco a hip hop.

Úlohy organizátora sa rovnako ako v minulosti zhostil martinský Tanečný klub Deep. Oproti minulému kolu rozšíril organizátor súťažné disciplíny aj pre výkonnostné kategórie A. V prvý súťažný deň si meralo sily na tanečnom parkete približne 298 tanečníkov z 19-tich klubov pôsobiacich v rôznych kútoch Slovenska. Výrazné zastúpenie mal Turiec v podaní tanečníkov z martinských klubov. Okrem organizátorského klubu Deep prišli drať parket tanečníci z martinských klubov Shakers, Martico New Age, The Soul, TK Monkeys, The Jemms a TS Shark. V prvý súťažný deň sa do boja o cenné body v rámci Slovenského tanečného pohára pustili tanečníci súťažiaci v tanečnom štýle disco dance. Výhodu domáceho prostredia naplno využil Tanečný klub Deep, ktorý mal zastúpenie takmer vo všetkých sobotňajších disco disciplínach a z domácich klubov mal aj najväčšiu tanečnú základňu súťažiacich. Trénerov potešila svojim výkonom Alžbeta Hlavňová, ktorá v najvyššej výkonnostnej triede A vybojovala striebornú medailu. Bronzovú medailu si za svoj výkon na tanečnom parkete vytancoval Matúš Tropp. V disciplínach detských skupín získala pre Deep striebornú medailu skupina Déry. Zaujímavé boli aj tanečné súboje junioriek z Deepu, ktoré ešte nedávno pôsobili v detskej vekovej kategórii. Konkurencie starších dievčat sa nezľakla juniorská disco sólistka Viktória Chovancová, ktorá vo výkonnostnej triede B získala pre klub zlato a cenné body. Deepu sa darilo aj v disciplíne juniorských skupín vo výkonnostnej triede B. Ďalšiemu cennému skalpu v podobe zisku zlatých medailí sa tešila skupina Dechamp. Zahanbiť sa však nedali ani tí najmenší tanečníci z vekovej kategórie mini. V disciplínach sólo tancov obhájila prvenstvo z predošlého kola Adela Čatlošová. Zlato okrem toho získala aj skupina Deci.

V druhý súťažný deň vymenila rytmickú disco hudbu pohodovejšia hip hopová zvuková kulisa z autorskej dielne DJ Šima. Pri registrácií prešlo bránami Domu odboru Strojár 238 súťažiacich. Domácemu klubu Deep sa darilo najmä v disciplínach skupín a kovy získali vo všetkých vekových kategóriách. Detská skupina Komix kids získala prvenstvo, juniorská skupina Xény získala druhé miesto a medailovú zbierku uzatvára skupina hlavnej vekovej kategórie Čierna armáda, ktorej tanečný výkon ohodnotili porotcovia na bronzovú priečku. Okrem domáceho Deepu sa darilo aj ďalšiemu turčianskemu klubu Shakers. Jeho tanečníkom sa darilo najmä v sólo disciplínach. V hip hop tancoch jednotlivcov detskej vekovej kategórie sa umiestnili Emma Cihá (2. miesto), Tomáš Bače (1. miesto) a junior Matej Adam Balint (3. miesto). Darilo sa aj dospelákom Eve Beňovej (2. miesto) a Adamovi Kmeťovi (1. miesto). Okrem toho získalo hip hopové duo v podaní Matej Adam Balint a Tomáš Bače tretie miesto. Po druhom kole ostáva na druhom mieste s najväčším ziskom bodov domáci Tanečný klub Deep (510 bodov), o štyri priečky nižšie sa zatiaľ ocitol klub Shakers (162 bodov) a na desiatom mieste je Martico New Age (117 bodov). Veľká výzva na Tanečný klub Deep čaká v máji, kedy sa Martin stane dejiskom nielen superfinále Deep Dance League, ale aj Majstrovstiev Slovenska v disco dance a street dance show.

Autor: Michaela Černeková
Foto: hercampus.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *