piatok - 23. februára, 2024
, Do Žiliny dnes zavítal prezident Slovenskej republiky

Do Žiliny dnes zavítal prezident Slovenskej republiky

Prezident SR Andrej Kiska dnes začal návštevu Žiliny stretnutím s primátorom Igorom Chomom na pôde starej radnice. Diskutovali o ekonomike mesta, dobudovaní cestnej infraštruktúry, nezamestnanosti, náraste investorov, školstve aj o Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina.

Primátor Žiliny doplnil, že s prezidentom SR diskutovali aj o tom, akým spôsobom sa mesta pozitívne dotkne dokončenie výstavby diaľnic. „Hovorili sme o žilinskej nemocnici a dohodli sme sa, že spoločným úsilím budeme tlačiť pána ministra, vládu aj vedenie nemocnice do toho, aby naozaj nemocnica začala rásť. Hovorili sme trošku o výsledkoch volieb, zložení parlamentu, o ďalšej vízii Slovenska, kam sa uberá. Musím to zhodnotiť naozaj tak, že diskusia bola síce krátka, ale veľmi intenzívna a mám z nej naozaj príjemný pocit,“ uviedol Igor Choma.

Prezident Slovenskej republiky dopoludnia v Žiline navštívil Gymnázium bilingválne na ulici T. Ružičku, kde diskutoval so študentmi a Stredoeurópsky technologický inštitút CEIT. Popoludní sa zoznámi s 5. plukom špeciálneho určenia, navštívi automobilku Kia a na záver sa stretne s predstaviteľmi neziskového sektora.

, Do Žiliny dnes zavítal prezident Slovenskej republiky

Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *