piatok - 19. apríla, 2024
, Turistika v Turci
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Turistika v Turci

Letné počasie plné slnka je ako stvorené na turistiku. Les nám ponúka chládok, a tak môžeme ujsť pred horúcimi dňami a rozpáleným mestom práve niekam do hôr. A preto sme pre vás pripravili pár zaujímavých miest.

Leto je ako stvorené na turistiku. Krásne výhľady, ktoré sa nám ponúknu pri zdolaní kopcov sú na nezaplatenie. V Turci máme niekoľko krásnych miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Veď naša Turčianska kotlina je z troch strán obkolesená národnými parkmi Veľkej a Malej Fatry, z juhu ju uzatvárajú Kremnické vrchy a Ždiar. Nachádza sa tu dokopy až 59 turistických značených trás s 12 odbočkami. Na ich trasách objavíte bohatú faunu a flóru, krásne panorámy okolitých hôr, či vodopády alebo jaskyne. Azda medzi najstaršiu turistickú trasu je považovaná trasa na Martinské hole. Ciest ako sa dostať hore k vysielaču je niekoľko. V letných mesiacoch je asi najpopulárnejšia Ferrata Horskej Záchrannej Služby. Je prístupná od apríla do novembra a môžeme ju zaradiť medzi stredne ťažkú turistiku, ktorá je vhodná aj pre deti od 10 rokov. V letných mesiacoch vás príjemne ochladí potok, ktorý tečie cez trasu Ferraty. Cesta je však jednosmerná a späť sa musíte vybrať inou trasou.

Ďalším tipom na výlet je Blatnický hrad, ktorý sa nachádza v pohorí Veľkej Fatry. Nejde ani tak o turistiku, ale skôr o príjemnú prechádzku. Na hrad sa dostanete z Gaderskej doliny po žltej značke, a tá vás dovedie až do cieľa. Hrad pochádza z druhej polovice 13. storočia a dnes je z neho bohužiaľ už len zrúcanina.

Na svoje si prídu aj náročnejší turisti. Majú možnosť prechodu Veľkou Fatrou. Na tento výlet si, ale budete musieť vyčleniť aspoň dva dni. Prvý deň trvá výstup z Dolného Harmanca až na Chatu pod Borišovom cca 11 hodín. Ďalší deň sa pokračuje z Chaty pod Borišovom až do Vlkolínca. Ide o asi 10 hodinovú trasu. Konečné miesto Vlkolínec je zaujímavé samo o sebe. Od roku 1993 je zapísaný do zoznamu UNESCO. Dedina je známa svojimi domčekmi, ktoré predstavujú typ dedinského stredovekého sídla s drevenou architektúrou horských a podhorských oblastí.

Toto je len pár zaujímavých miest, ktoré stoja za to, aby ste ich navštívili. Pre viac informácií a viac tipov na výlety môžete navštíviť portál turiec.com.

Zdroj: turiec.com

Foto: hiking.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *