pondelok - 22. apríla, 2024
, Tvár Petry Vlhovej zdobí novú poštovú známku
Foto: FB/Žilinský samosprávny kraj

Tvár Petry Vlhovej zdobí novú poštovú známku

Na pôde Múzea Janka Kráľa v stredu (3.11.2021)  inaugurovali manželia Vlhovci spolu s viceprimátorom Rudolfom Urbanovičom a šéfom mikulášskych filatelistov Jozefom Oškom známku s tvárou Petry Vlhovej.

Známka s názvom Petra Vlhová – Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2020/2021 sa pripravovala približne dva mesiace. Takzvaná večná známka vychádza v náklade milión kusov a môže byť použitá na obálky listov či pohľadnice. Výtvarný návrh pripravil Karol Felix.

Po slávnostnej inaugurácii sa dostala známka hneď do obehu. V informačnom centre múzea už čakalo množstvo záujemcov – zberateľov na takzvanú obálku prvého dňa a kúpu známky. „Je ťažké si predstaviť, aké množstvo driny ale aj talentu sa skrýva nevídanými úspechmi Peťky Vlhovej. Tým, že sa z mikulášskej rodáčky stala úžasná reprezentatívna osobnosť, ju vynieslo až na poštovú známku, ktorá bude používaná na celom Slovensku. Ľuďom sa pripomenie už na kartách, ktoré si posielame v predvianočnom období. Aj takto Peťke a jej rodičom vzdávame hold a vyjadrujeme vďaku za všetko, čo pre zviditeľnenie Liptovského Mikuláša a Slovenska urobila,“ dodal R. Urbanovič.

Zdroj: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Jarná očista, Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

V piatok a sobotu 12.-13. apríla ulice mesta Martin zaplnilo množstvo detí a žiakov z …