nedeľa - 19. mája, 2024
, Tvorivé stredy na Budatínskom hrade
Foto: Považské múzeum

Tvorivé stredy na Budatínskom hrade

Odborné pracovníčky Považského múzea si pre návštevníkov Budatínskeho hradu pripravili dni plné kreativity a zábavy. Záujemcovia si môžu každú stredu v mesiaci august počas otváracích hodín hradu od 9.00 do 16.00 vyskúšať svoju zručnosť a zapojiť sa do tvorivých dielní. Prvú augustovú stredu budú tkať na malých krosnách, 11. augusta si môžu vyskúšať maľbu na sklo a vyrobiť si originálnu magnetku, 18. augusta sa môžu tešiť na modelovanie z hliny a poslednú augustovú stredu ich čaká tvorba plstených ozdôb.

Tvorivé dielne sú príjemným spestrením návštevy hradu a zaujmú rovnako deti ako aj dospelých. „V súčasnosti sú kreatívne aktivity veľmi populárne a my sme vybrali práve také, ktoré súvisia so zbierkovým fondom Považského múzea. Počas júla bol o všetky veľký záujem, preto sme sa rozhodli pokračovať i v auguste. Dokonca sme mali účastníkov, ktorí u nás strávili niekoľko hodín a nechcelo sa im ani odísť domov. To nás veľmi potešilo a zároveň utvrdilo v tom, že takéto činnosti majú zmysel, doplnila jedna z autoriek – etnologička Mgr. Adriana Bárdyová.

Tvorivé stredy sa konajú vo východnom paláci Budatínskeho hradu, vstupné pre jednu osobu je 1 €, deti do 6 rokov majú vstup zadarmo. Počet návštevníkov je obmedzený, ale rezervácia vopred nie je potrebná.

, Tvorivé stredy na Budatínskom hrade

Zdroj: Považské múzeum

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …