nedeľa - 14. júla, 2024
, Tvrdošín: Amatérski hudobníci z celého Slovenska si zasúťažia na Strunobraní

Tvrdošín: Amatérski hudobníci z celého Slovenska si zasúťažia na Strunobraní

Neprofesionálne muzikantské zoskupenia a sólisti z celého Slovenska sa v týchto dňoch stretnú v areáli tvrdošínskeho futbalového štadióna na celoštátnej súťažnej prehliadke Strunobranie 2018.

Súťaž sa podĺa marketingovej manažérky pre záujmovú umeleckú činnosť Oravského kultúrneho strediska (OKS) v Dolnom Kubíne Daniely Kubíkovej, uskutoční v rámci tohtoročného Tvrdošín Orava Festu v piatok 8. a sobotu 9. júna.

„Ide o vrcholné podujatie tohto druhu na Slovensku. Súťažná prehliadka je zameraná na menšinové hudobné žánre populárnej hudby, najmä folku, country, trampskej piesne, folk blues, folk rocku a world music,“ uviedla Kubíková.

Strunobranie zároveň dáva možnosť prezentovať sa menším hudobným formáciám, duám či sólistom s autorskými skladbami. Súčasťou dvojdňového Tvrdošín Orava Festu budú okrem súťaže aj vystúpenia hostí z Oravy – Idea, 4 Others či Spod Budína. Okrem hlavného programu sa v areáli budú konať viaceré sprievodné podujatia, o ktoré sa postarajú občianske združenie Misia Mladých, Centrum voľného času a Súkromná základná umelecká škola z Tvrdošína.

Vyhlasovateľom súťaže je Národné osvetové centrum v Bratislave. Hlavnými organizátormi je OKS v Dolnom Kubíne, mesto Tvrdošín a umelecká agentúra Juto. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *