nedeľa - 3. decembra, 2023
, Učiteľka využila vlastné telo na výučbe o anatómii! Deti boli šokované
Foto: Twitter/mikemoratinos

Učiteľka využila vlastné telo na výučbe o anatómii! Deti boli šokované

Verónica Dunque, mladá argentínska učiteľka chcela na hodine prírodovedy čo najdôveryhodnejšie vysvetliť látku o anatómii ľudského tela..Zobrala to tak vážne, až bola v istom zmysle vyzlečená z kože!  

Navliekla si totiž celotelový elastický kostým, na ktorom boli  detailne zmapované vnútorné orgány a svalstvo. Prostredníctvom takejto nezvyčajnej učebnej pomôcky,  žiaci vo veku 8-9 rokov mohli lepšie porozumieť, ako to v našom tele vlastne funguje.

 

, Učiteľka využila vlastné telo na výučbe o anatómii! Deti boli šokované
Foto: Twitter/mikemoratinos

Takýto úlet však nebol v prípade učiteľky s 15 ročnou praxou ojedinelý. Verónica  svojich študentov prekvapuje rôznymi spôsobmi, ako napríklad tematickým maskovaním sa na lekcií dejepisu a podobne…

Učiteľkin manžel, ktorý vytvoril fotografie priamo počas výkladu o anatómii svoju manželku v takomto prístupe podporuje a dodal:  „Som hrdý, že tento vulkán nápadov je moja manželka! A deti boli šokované. Výborne Verónica!“

 

Za tento originálny nápad, si po zverejnení fotografií na sociálnych sieťach vyslúžila obdiv desiatok tisícok ľudí. Tí označili danú učebnú pomôcku za veľmi kreatívnu, inovatívnu a vyslovili želania, aby mali deti bežne vyučujúcich s takýmto nadšením pre vec a podobné vyučovacie hodiny, na ktoré nikdy nezabudnú.

Zdroj: mirror.co.uk

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …