štvrtok - 13. júna, 2024
, Únia miest Slovenska ocenila mesto Žilina

Únia miest Slovenska ocenila mesto Žilina

Druhý zástupca primátora mesta Žilina Anton Trnovec a vedúca odboru školstva a mládeže Mestského úradu v Žiline Nora Zapletajová prebrali ocenenie za debarierizáciu žilinských základných škôl. Zúčastnili sa galavečera pri príležitosti Medzinárodného dňa zdravotne postihnutých, na ktorom im bola udelená cena poroty VIII. etapy súťaže Samospráva a Slovensko bez bariér 2014 – 2015 v kategórií „Mestá a obce“.

Mesto Žilina prevzalo ocenenie od Únie miest Slovenska za príkladnú prácu debarierizácie školských zariadení. Cenu im udelila Únia miest Slovenska v rámci projektu Slovensko bez bariér. Jedná sa o projekt, ktorý vznikol v roku 1999 s cieľom zlepšenia životných podmienok a k integrácii zdravotne postihnutých.

„Veľmi si vážime, že sme mohli prevziať takéto ocenenie. Avšak našim cieľom nebolo zbierať ocenenia, ale zlepšiť životné podmienky hendikepovaným deťom a ich rodinám. Momentálne sú bezbariérovo vybavené školy, ktoré navštevujú hendikepovaní žiaci. V budúcnosti chceme pokračovať v budovaní prístupov aj na školách, ktoré doposiaľ nemajú bezbariérový prístup,“ dodal druhý zástupca primátora Anton Trnovec.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *