štvrtok - 13. júna, 2024
, Univerzitná nemocnica v Martine získala 200 ochranných štítov tváre a ozónový čistič vzduchu
Foto: UNM

Univerzitná nemocnica v Martine získala 200 ochranných štítov tváre a ozónový čistič vzduchu

Zložitá situácia v čase pandémie nového koronavírusu ukázala, že ľudia sa dokážu v náročnom období spojiť, aby si mohli navzájom pomôcť. Mnohí dobrovoľníci, väčšie aj menšie firmy alebo jednotlivci sa rozhodli v týchto zložitých časoch nezištne pomôcť aj Univerzitnej nemocnici Martin.

Nemocnica si váži každú jednu pomoc. Najmä pre zdravotnícky personál, ktorý pracuje v tzv. červených zónach, je takáto forma podpory dnes veľmi dôležitá. „Našlo veľa dobrovoľníkov, ktorí nášmu personálu ušili a darovali bavlnené ochranné rúška. Takáto reakcia verejnosti nás veľmi pozitívne prekvapila. Vážime si ich solidaritu a ochotu pomôcť. Tiež nás kontaktovali obchodné reťazce, ktoré dodávajú zdravotníkom čerstvé ovocie. Pomoc ponúkli aj výrobcovia nápojov, ktorí dodávajú sladené sýtené nápoje a minerálne vody na zabezpečenie pitného režimu na najviac exponovaných pracoviskách. Okrem toho sa ozval aj rad väčších či menších firiem, ktoré prispeli finančne na zakúpenie zdravotníckej techniky,“ informovala hovorkyňa UNM Katarína Kapustová.

Od martinského RotaryClubu dostala Univerzitná nemocnica Martin ozónový čistič vzduchu a 200 kusov ochranných štítov tváre pre zdravotníkov. „Takúto pomoc si nesmierne ceníme. Ozonátor vzduchu bude slúžiť na dezinfekciu priestorov, najmä izieb pre pacientov. Veľmi nám pomôžu aj ochranné štíty tváre. Zásoby osobných ochranných pomôcok sa snažíme neustále dopĺňať. Pri štítoch je výhoda, že sú sterilizovateľné, dokážu sa tak použiť viackrát,“ uviedol generálny riaditeľ martinskej nemocnice MUDr. Dušan Krkoška, PhD., M.B.A.

So zdravotníckou technikou sa Univerzitnej nemocnici Martin rozhodla pomôcť aj Nadácia KIA Motors Slovakia zakúpením  4 kompaktných pojazdných anestaziologických prístrojov s ventilátormi v hodnote viac ako 140-tisíc eur. Pre zamestnancov nemocnice bolo veľmi príjemným prekvapením aj ďakovný odkaz od športových fanúšikov, ktorý sa objavil na vonkajšom oplotení areálu. Darcovia, ktorí pomáhajú nemocnici, pribúdajú každý deň. Ich zoznam nemocnica na svojej webovej stránke denne aktualizuje.

Zdroj: Univerzitná nemocnica Martin

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …