štvrtok - 18. júla, 2024
, Už sa fašiang kráti!

Už sa fašiang kráti!

Užite si bláznivé dni v Múzeu slovenskej dediny. Posledné dni fašiangového obdobia pred Popolcovou stredou bývali najveselším obdobím roka. Túto neopakovateľnú atmosféru vám priblíži podujatie „Už sa fašiang kráti“ v nedeľu 26. februára v Múzeu slovenskej dediny od 10:00 do 16:00.

Zaspievať a zatancovať si budete môcť spolu s rôznymi maškarami vo fašiangovom sprievode o 10:30, 12:30 a 14:30 hod. Nebudú v ňom chýbať tradičné fašiangové masky, napríklad chlap v koši, turoň, prespanka, baba naopak či jazdec na koni. V sprievode budú „šantiť“ dobrovoľníci z OZ Jahodnícke háje a podporovatelia Múzea slovenskej dediny.

Predstavia sa tiež fašiangovníci a muzikanti z Folklórnej skupiny Limbora z Prečína pri Považskej Bystrici s programom „Chodzenie po kláce“.  Za náreku plačiek a veselej muziky pochová celý sprievod basu, ktorá tak bude odpočívať až do vzkriesenia po Veľkej noci. Pripravené budú aj fašiangové špeciality a návštevníci sa budú môcť občerstviť v krčme z Oravskej Polhory. Nebudú chýbať ani ukážky výroby a predaj ľudovo-umeleckých výrobkov.

Podujatie Už sa fašiang kráti je prvou tohoročnou programovou nedeľou v Múzeu slovenskej dediny a preto je pre vás pripravený úžasný darček! Každý päťdesiaty návštevník počas podujatia dostane voľnú vstupenku na rok 2017 do všetkých expozícií Slovenského národného múzea v Martine. Tak neváhajte a príďte sa zabaviť.

zdroj: Slovenské národné múzeum

foto: zdroj

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *