štvrtok - 18. apríla, 2024
, Už ste si vypočuli? Pripomíname štúdiový novinku od kapely Hrdza

Už ste si vypočuli? Pripomíname štúdiový novinku od kapely Hrdza

Po deviatich rokoch vydala prešovská kapela Hrdza ďalší štúdiový album, Neskrotený. Album predstavuje štrnásť noviniek, ktoré sú prevažne z dielne frontmana Hrdze Slavomíra Gibartiho, ale aj tri spracovania neznámych, alebo len veľmi málo známych ľudových piesní. Album vyšiel 7. decembra 2018 vo formáte CD aj v digitálnej forme na všetkých predajných a streamovacích servisoch. Jeho krst je naplánovaný na 28. februára 2019 v Prešove.

Tri piesne z albumu (prvé dve vydané aj ako single), Žehnaj dieťa, Košieľočka a Štefan, boli tiež zverejnené ako videoklipy na našom youtube kanáli. Video Štefan sa stalo neuveriteľným hitom – po 65 dňoch na youtube dosiahlo 1 milión videní, 400 komentov a takmer 9000 lajkov. Kým v decembri ho sledovalo prevažne Slovensko, až 77%, v posledných dňoch sa uchytil aj vo svete a Slovensko tvorí už len okolo 20% sledovanosti, avšak v absolútnych číslach má jeho týždenná sledovanosť neustále stúpajúcu tendenciu.

Ďalšie piesne, po „hitoch“ Štefan a Košieľočka, ktoré vybehli hore svojou počúvanosťou v streamovacích servisoch sú Keď ja umriem, Divčata, Neskrotený, Zábava, Pieseň a Spivaj ptašku. Rád by som nasmeroval vašu pozornosť práve na pieseň Keď ja umriem, ktorú väčšina poslucháčov vyzdvihuje ako najsilnejšiu pieseň albumu a skladbu Pieseň, ktorá je zhudobnenou básňou Maše Haľamovej.

Zdroj: Slavomir Gibarti

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Hnilica, Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Večne usmiaty a vždy pozitívne naladený pesničkár Juraj Hnilica. Aj takýto prívlastok si zaslúžil martinský rodák …