štvrtok - 20. júna, 2024
, Užite si Leto v múzeu

Užite si Leto v múzeu

Neseďte doma, prázdninujte v našich múzeách! Na leto máme pripravené tvorivé dielne pre malých návštevníkov, koncert  aj komentovanú prehliadku výstavy fotografií z divokej prírody.

Počas prázdnin si môžete spestriť prehliadku Múzea slovenskej dediny návštevou tvorivej dielne. Vyskúšate si plstenie vlny, tkanie na „špuľke“, na prstoch či stolových krosnách, urobíte si jednoduchú hračku. Zabaviť sa môžu deti aj dospelí a z dielne si odnesú vlastný originálny výrobok. Tvorivú dielňu v Múzeu slovenskej dediny nájdete otvorenú každý utorok od 10.00 do 15.00 hod.

Letné dielne zažijete aj v Etnografickom múzeu. Každý prázdninový štvrtok sa od 10.00 do 15.00 hod. naučíte zaujímavé tradičné postupy – napríklad maľbu na skle (22. a 29. 7.) či počas augusta rôzne staré techniky zhotovenia textilu.

Tvorivo-vzdelávacie dielne pre menšie deti (pre predškolákov a prvý stupeň) Príroda Turca deťom budú pripravené v Múzeu Andreja Kmeťa. Spolu s malými návštevníkmi si pozrieme interaktívnu expozíciu a to, čo sme videli a počuli, si zopakujeme s pracovným listom, hrami, krížovkou, osemsmerovkou alebo omaľovankou. Počas príjemnej hodinky až dvoch sa dozvieme zaujímavé veci o lesnom a vodnom ekosystéme či zvieratkách a rastlinkách v prírode – to všetko od 11.00 do 14.00 hod. v stredu 14. 7. a 28. 7. a vo štvrtok 12. 8. a 26. 8. v rovnakom čase – od 11.00 do 14.00 hod.

Nielen milovníkom divokej prírody predstaví svoje potulky autor aktuálnej výstavy fotografií Matej Ferenčík. Na komentovanú prehliadku výstavy Potulky divočinou Vás pozývame do Múzea Andreja Kmeťa v stredu 21. júla 2021 o 15.00 hod.

V utorok 27. júla 2021 o 18.00 hod. privíta Muzeálna záhrada pri Slovenskom národnom múzeu v Martine koncert klasickej hudby z cyklu Odkazy, venovaný spomienke na osobnosť Jaroslava Vodrážku. Počas koncertu sa predstaví česká sopranistka Lada Bočková, ktorá v súčasnosti pôsobí v Nemecku a patrí k vyhľadávaným interpretom vokálnej literatúry. Za klavírneho sprievodu Marty Vaškovej odspieva piesne a árie A. Dvořáka, G. Donizettiho, R. Straussa a i. Ako hosť sa predstaví tenorista Vladimír Šlepec. Koncert pripravilo Združenie turčianskych muzikantov v spolupráci so Štúdiom pivnica a Múzeom kultúry Čechov na Slovensku.

Počas podujatí v Slovenskom národnom múzeu v Martine platia protipandemické opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva SR.

Zdroj: Milena Kiripolská, SNM

, Užite si Leto v múzeu

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …