sobota - 2. decembra, 2023
, Užite si tohtoročnú dovolenku inak a na Slovensku
Foto: Creative Travel Projects/Shutterstock.com

Užite si tohtoročnú dovolenku inak a na Slovensku

Príchod prvých letných dní sa začína prejavovať aj na vyšších teplotách, ktoré nás lákajú osviežiť sa pri vode. Vybrať si ale v súčasných podmienkach dobrú  a najmä bezpečnú dovolenku v exotickej krajine nebude len tak jednoduché.

Vaše rozhodnutie ovplyvnia otvorené hranice a obmedzenia, ktoré obľúbené turistické destinácie v rámci ochrany pred hrozbou šírenia koronavírusu zavádzajú. Je to smutné, ale nie dôvod na pochmúrne myšlienky.

Odpočinok potrebujeme každý jeden rok a my vám ponúkame možnosť ho tento rok realizovať na Slovensku. Môžete si so sebou vziať aj obľúbené turistické ďalekohľady a vydať sa na spoznávanie prírody.

Spoznajte konečne krásu Tatier

O tom, že máme v našej krajine svetoznáme pohorie, ktoré je obľúbené turistami z celého sveta asi vedia všetci. Mnohí z nás ho ale doteraz ešte z blízka vôbec nevideli. Prečo? Nie každému tento typ dovolenky vyhovuje, pretože hory za relax nepovažuje.

My vás ale presvedčíme o opaku. Práve príroda je bohatá na množstvo pozitívnych iónov, ktoré zlepšujú nielen našu náladu, ale aj mnohé telesné funkcie. Príroda nás tiež upokojuje, ponúka zdravý čerstvý vzduch a prenádherné prostredie. A pokiaľ si na jeho spoznávanie vyberiete luxusné apartmány Jasná, dovolenka a relax budú dokonalé!

Práve v tomto regióne sa nachádza jedna z najdlhších lyžiarskych zjazdoviek, ktorú môžete teraz v lete využiť na pešiu turistiku. Zabaviť sa do sýtosti môžete aj v blízkom aquaparku a užiť si tak nezabudnuteľnú dovolenku.

Nezabudnite sa na cestu a dovolenku dobre pripraviť

Aby bola vaša dovolenka bezproblémová, vybavte sa na ňu všetkým, čo k svojmu komfortu a pohodliu potrebujete. Myslite na odolné poťahy do auta a kufre s oblečením, ktoré môžete nosiť aj v chladnejšom počasí, pretože hory sú niekedy v tomto smere nevyspytateľné.

Ak sa dobre na všetko pripravíte a včas si krásne ubytovanie vybavíte, dovolenka na Slovensku môže byť veľmi dobrou alternatívou k tej v niekoľko kilometrov vzdialenej exotike.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …