štvrtok - 30. marca, 2023
, Získajte výhody, ktoré z vás urobia na trhu práce bezkonkurenčného uchádzača
Foto: G-Stock Studio/Shutterstock.com

Získajte výhody, ktoré z vás urobia na trhu práce bezkonkurenčného uchádzača

Nájsť si prácu nebolo jednoduché nikdy. Dnes, kedy sa situácia dramaticky zhoršila a v dôsledku koronakrízy mnohí z nás prišli o zamestnanie, to platí dvojnásobne. Mnohým z nás nepomôže ani titul a vzdelanie v špeciálnom odbore.

Čakať doma so založenými rukami ale nemá zmysel, pretože niekto tie dane, nájom a iné poplatky predsa zaplatiť musí. Ideálnym riešením je preto zvýšiť svoj ľudský kapitál a získať výhody, vďaka ktorým budete na trhu práce bezkonkurenčným uchádzačom.

Doučte sa angličtinu online

Napriek kríze a obmedzenému cestovaniu sa medzinárodný obchod a spolupráca nezastavia. Každá jedna spoločnosť sa dnes snaží aj v rámci vyššieho zisku preraziť na zahraničné trhy, preto bude vaša znalosť anglického jazyka na pohovore dôležitá. Ak ste sa ju ale nestihli dobre doučiť v škole, môžete to dobehnúť na jednoduchom kurze angličtiny online.

Zostavte si originálny životopis

Dávajte ale pritom pozor, o akú pracovnú pozíciu sa uchádzate a príliš to s originalitou nepreháňajte. Životopis by mal byť pritom stručný, výstižný a relevantný tomu, čo od budúceho zamestnávateľa potrebujete. V jeho zostavení vám pomôže online verzia europassu a výkonné tonery Canon.

Dbajte na presnosť a zodpovednosť

Veľmi veľkým problémom pri hľadaní vhodného zamestnanca, ktorý vo vašej firme vydrží viac ako pol roka, sú jeho vlastnosti. Nie všetci sa dokážu príkazom a kultúre spoločnosti podriadi a tak sa o mnohé benefity pripravujú sami. Ukážte zamestnávateľovi, že vy taký nie ste, nastavte si moderné hodinky a príďte na pohovor včas.

Nebojte sa pochváliť veľkou praxou, osvedčeniami a všetkými certifikátmi, ktorými disponujete. Čím viac toho budete mať, tým lepšie pre vás a vašu budúcnosť.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

alergie, Trávite v interiéri veľa času? Poradíme vám, ako znížiť  príznaky alergie na prach

Trávite v interiéri veľa času? Poradíme vám, ako znížiť  príznaky alergie na prach

Alergia na prach je jednou z veľmi nepríjemných chorôb, ktorá postihuje väčšinu ľudí, a pritom …