piatok - 24. mája, 2024
, V Dolnom Kubíne spoznali Kráľa severu
Foto/Zdroj: Mesto Dolný Kubín

V Dolnom Kubíne spoznali Kráľa severu

Silovo-vytrvalostná súťaž King of the North spoznala v predposlednú augustovú sobotu v Dolnom Kubíne svojich víťazov. Svoje sily si tu prišlo zmerať 57 atlétov z Poľska, Českej republiky a Slovenska. Titul Kráľa severu si odniesli v kategórii žien Veronika Truhanová a v kategóriách mužov do 75 kilogramov Čech Daniel Hanák. Od 75 do 85 kilogramov exceloval Tomáš Nebola z Českej republiky a nad 85 kilogramov Maksym Riznyk z Poľska.

„Súťaž bola zameraná na presnú techniku prevedenia cvikov na základoch kalisteniky, ktoré hodnotili odborní rozhodcovia. Atléti v štyroch kolách predviedli napríklad drepy na jednej nohe, kľuky, zhyby, kľuky na hrazdách, beh či presadzovanie pneumatiky,“ vysvetlil Juraj Fačko, jeden z organizátorov súťaže.

Vyše 1000 návštevníkov podujatia obdivovalo aj zvučné mená z oblasti street workoutu a kalisteniky. Svoje umenie exhibične predviedli napríklad Dejan Stipić zo Srbska, Lee Wade Turner z Veľkej Británie, ale aj majster Českej republiky v street workoute Petr Skokan.

Spestrením dňa bolo aj množstvo atrakcií pre deti, hudba v podaní DJane Dara Rich a moderátor podujatia, humorista Jakub Zitron Ťapák. Návštevníci mohli zároveň premiérovo ochutnať aj prvý dolnokubínsky streetfood.

Organizátori súťaže sa rozhodli, že dobrovoľné vstupné, ktoré sa vyzbieralo počas podujatia odovzdajú v plnej výške Občianskemu združeniu Tobias. „Chceli by sme sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí podporili našu myšlienku. Počas celého dňa sa nám podarilo vyzbierať tisíc eur, ktoré budú určené pre deti, ktorým osud nedoprial možnosť pohybu ako nám,“ doplnil Fačko.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …