utorok - 17. mája, 2022
Klikni a pomôž ľubovoľnou čiastkou
, V Liptovskom Mikuláši sa v uplynulom roku narodilo 613 detí
Foto: Ilustračné/ Pixabay

V Liptovskom Mikuláši sa v uplynulom roku narodilo 613 detí

V meste Liptovský Mikuláš sa do 29. decembra narodilo 613 detí, čo je o 29 detí menej ako v roku 2019. Jedno z detí sa narodilo v domácom prostredí, ostatné v nemocnici. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Do rodín za posledné roky pribúdajú častejšie chlapci, ako dievčatá, z počtu 613 narodených detí v roku 2020 v našom meste je 321 chlapcov a 292 dievčat. Rodičia svoje dcéry najčastejšie pomenovali Nina, Dorota, Ema, Anna či Natália, pre chlapcov vyberali v roku 2020 mená ako Jakub, Matej, Michal, Filip alebo Martin.

Mikulášska matrika eviduje za uplynulý rok 151 sobášov. Svadieb bolo tento rok o 23 menej ako v roku 2019. Epidemiologická situácia ovplyvnila aj vykonávanie obradov, väčšina z nich sa uskutočnila za účasti obmedzeného počtu svadobčanov, najčastejšie evidujeme sobáše o dvoch svedkoch. Obrady sa konali prevažne v sobášnej sieni na mestskom úrade. Svadby sa však v roku 2020 uskutočnili aj v Demänovskej Doline, v domácom prostredí či v jednom z miestnych hotelov. Snúbenci boli vo väčšine prípadov štátni občania Slovenskej republiky, no v obradnej miestnosti na mestskom úrade uzatvorilo manželstvo aj 10 cudzincov. Svoje priezvisko si ponechali len dve nevesty, rodné aj manželove priezvisko sa rozhodlo používať šesť neviest.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Allegretto, Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Sobotný koncert starej hudby slávnostne ukončil 31. ročník festivalu klasickej hudby Allegretto Žilina. Cenu publika …