pondelok - 22. júla, 2024
, V Liptovskom Mikuláši sa v uplynulom roku narodilo 613 detí
Foto: Ilustračné/ Pixabay

V Liptovskom Mikuláši sa v uplynulom roku narodilo 613 detí

V meste Liptovský Mikuláš sa do 29. decembra narodilo 613 detí, čo je o 29 detí menej ako v roku 2019. Jedno z detí sa narodilo v domácom prostredí, ostatné v nemocnici. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Do rodín za posledné roky pribúdajú častejšie chlapci, ako dievčatá, z počtu 613 narodených detí v roku 2020 v našom meste je 321 chlapcov a 292 dievčat. Rodičia svoje dcéry najčastejšie pomenovali Nina, Dorota, Ema, Anna či Natália, pre chlapcov vyberali v roku 2020 mená ako Jakub, Matej, Michal, Filip alebo Martin.

Mikulášska matrika eviduje za uplynulý rok 151 sobášov. Svadieb bolo tento rok o 23 menej ako v roku 2019. Epidemiologická situácia ovplyvnila aj vykonávanie obradov, väčšina z nich sa uskutočnila za účasti obmedzeného počtu svadobčanov, najčastejšie evidujeme sobáše o dvoch svedkoch. Obrady sa konali prevažne v sobášnej sieni na mestskom úrade. Svadby sa však v roku 2020 uskutočnili aj v Demänovskej Doline, v domácom prostredí či v jednom z miestnych hotelov. Snúbenci boli vo väčšine prípadov štátni občania Slovenskej republiky, no v obradnej miestnosti na mestskom úrade uzatvorilo manželstvo aj 10 cudzincov. Svoje priezvisko si ponechali len dve nevesty, rodné aj manželove priezvisko sa rozhodlo používať šesť neviest.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …