štvrtok - 28. marca, 2024
, V Martine prebehol už štvrtý ročník súťaže Beh na Martina

V Martine prebehol už štvrtý ročník súťaže Beh na Martina

Turčiansky amatérsky triatlon spoločne so Ski Martinky v Martine už po štvrtýkrát 11. novembra odštartoval bežeckú súťaž s názvom Beh na Martina. Zúčastnení športovci boli na štarte na Divadelnom námestí pripravení presne o piatej hodine.

Podľa oficiálnej stránky Turčianskeho amatérskeho triatlonu sa tento rok organizátori tešia rekordnej účasti súťažiacich, čomu nepochybne prispelo i pomerne teplé novembrové počasie. Zabehať si prišlo celkovo 169 bežcov, z toho 67 detí a žiakov a 102 mužov a žien. Deti a žiaci bežali 1 km bez rozdielu veku, muži a ženy 3 km. Najmladší z pretekárov mal 3 roky a naopak najstarší bežec mal 73 rokov.

V celkovom poradí zúčastnených mužov bol najrýchlejší Branislav Šarkan, druhý za ním prebehol cieľovou čiarou Miroslav Vanko a tretím najšikovnejším bežcom bol Ján Holiga. Medzi ženami hviezdila Kristína Neč, za ňou Katarína Paulínyová a treťou víťazkou bola Zuzana Šucová. Z mladších žiakov ako prvý odbehol kilometer Martin Knor, za ním Oliver Urban a tretí Marek Lazar. Spomedzi mladších žiačok bola prvá v cieli Timea Mazúrová, druhá Zuzana Kapalová. Tomáš Meriač bol jediným zúčastneným v kategórii starších žiakov, čiže sa stal aj jediným jej víťazom. V kategórii deti sa na prvej priečke umiestnila Viktória Marčeková, za ňou Adam Nosáľ a tretí skončil Tomáš Nosáľ.

Podrobnejšie výsledky rozdelené podľa všetkých súťažných kategórii nájdete na oficiálnej stránke Turčianskeho amatérskeho triatlonu.

Zdroj: www. tatriatlon.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk