pondelok - 22. apríla, 2024

V Martine sa tento týždeň stretnú milovníci piva

Vo štvrtok 3. októbra štartuje v Martine historicky prvé celoslovenské stretnutie zberateľov pivných suvenírov, ktoré potrvá do nedele 6. októbra. Zberateľská časť podujatia sa uskutoční v martinskej Športovej hale na Podháji v piatok 4. októbra od 17.00 h a pokračuje v sobotu 5. októbra od 08.00 hodiny.

Už o pár dní privíta Martin vyše 600 priateľov piva a zberateľov pivovarských suvenírov z 37 krajín sveta. Toto historicky prvé celosvetové stretnutie zberateľov pivných suvenírov organizuje v spolupráci s mestom Martin a viacerými domácimi partnermi, pivovarmi a minipivovarmi martinský klub zberateľov Porter club.

Keďže ide o stretnutie zberateľov pivných suvenírov, nebude na stretnutí chýbať ani dobré pivo. V Športovej hale na podujatí sa bude prezentovať osem slovenských a dva české malé pivovary. V ponuke pivného menu bude viac ako 30 druhov čapovaných pív. Oficiálnym pivom podujatia bude 19°Porter, ktorý uvaril špeciálne pre túto príležitosť pivovar Kaltenecker v Rožňave a bude len vo fľašiach so špeciálnymi etiketami k tomuto podujatiu. Prekvapenie pripravujú aj ďalšie pivovary a niektorí homebrewári. Na mnohých stoloch sa určite objavia na ochutnávku alebo predaj aj rôzne pivá z celého sveta.

Zberateľská časť podujatia sa uskutoční v martinskej Športovej hale na Podháji v piatok (4.10.) od 17,00 hod. a pokračuje v sobotu (5.10.) od 08.00 hod. Táto časť podujatia je prístupná aj širokej verejnosti.

, V Martine sa tento týždeň stretnú milovníci piva

autor: Mesto Martin, foto: blesk.cz

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *