sobota - 2. marca, 2024
, Brantner Fatra nám v Turci vyváža odpad už 20 rokov

Brantner Fatra nám v Turci vyváža odpad už 20 rokov

Spoločnosť Brantner Fatra oslávila už 20 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu. Oslava sa uskutočnila  priestoroch historickej budovy Národného domu v Martine. Pri tejto príležitosti sa konateľ spoločnosti František Mačuga osobne poďakoval dlhoročným zákazníkom, obchodným partnerom i zamestnancom.

Hostí slávnostným programom sprevádzal aj herec František Výrostko. V rámci programu hostia získali informácie o viac ako dve desaťročia trvajúcej, cieľavedomej činnosti firmy Brantner Fatra. Na pódiu prehovoril majiteľ rakúskej materskej spoločnosti Bernd Brantner, ako aj primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar. Medzi pozvanými hosťami sme privítali predstaviteľov samosprávy, ako aj  zástupcov našich dlhoročných zákazníkov.

Spoločnosť Brantner Fatra bola založená v roku 1992 ako súkromná spoločnosť s 15 % účasťou mesta Martin. Jej založenie bolo výstupom projektu pre transformáciu bývalých technických služieb – príspevkovej organizácie na obchodnú spoločnosť, ešte pod názvom Ekopolis, ktorá bola v roku 2005 premenovaná na Brantner Fatra.

V súčasnosti zabezpečuje spoločnosť Brantner Fatra  komplexný systém nakladania s odpadmi nielen v meste Martin, ale aj v ďalších mestách, obciach, priemyselných podnikoch Turca a časti Oravy. V súčasnosti spoločnosť poskytuje služby pre približne 130 000 obyvateľov stredného Slovenska a pre okolo 300 podnikateľských subjektov. Ročne nakladá s vyše 60 000 tonami odpadu, pričom v roku 2010 bolo vyseparované 10 314 ton druhotných surovín, v roku 2011 takmer 10 554 ton a v roku 2012 až 11 101 ton. Spoločnosť zamestnáva viac ako 140 pracovníkov. Pri riadení svojich procesov už niekoľko rokov používa systém riadenia kvality a vlastní certifikáty riadenia kvality ISO 9001 a 14001.

autor: Brantner Fatra, foto: infoturiec.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V šiestom a zároveň poslednom kole nadstavbovej časti 2. hokejove ligy sa na ľade v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *