utorok - 23. júla, 2024
, V Martine sa začnú oslavy úrody

V Martine sa začnú oslavy úrody

Martin už o niekoľko dní začne s oslavami úrody. V piatok a sobotu 12. a 13. októbra 2018 sa na Memorandovom námestí uskutočnia Martinské dožinky. Na nich sa predstavia aj lokálni pestovatelia, spracovatelia potravinárskych surovín či výrobcovia.

V poradí siedmy ročník podujatia organizuje Občianske združenie Premena-Spolupráca v Turci. Po prvýkrát vo svojej histórii budú tohtoročné dožinky dvojdňové. Podľa Miroslava Ondruša z občianskeho združenia, na dožinkoch sa snažia spájať tradície so súčasnosťou. „Ľudia budú môcť ochutnať kvalitný lokálny street food, dať si kávu, ktorá sa praží ani nie 100 metrov od Memorandového námestia alebo aj lokálnu exotiku z vietnamského bistra ktorého majiteľ sa na Slovensku narodil a žije tu už viac ako 25 rokov,“ priblížil Ondruš.

V piatok od poobedných hodín bude na Memorandovom námestí pripravené občerstvenie a kultúrny program a v sobotu ráno od 10. h pribudnú umelci a drobní predajcovia domácich produktov, pokračovať bude aj kultúrny program. „Návštevníci sa môžu sa tešiť na folklórne vystúpenia a vo večerných hodinách aj na ochotnícke divadelné predstavenie Maryša,“ dodáva Miroslav Ondruš z občianskeho združenia.

Zdroj: myturiec.sme.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …