štvrtok - 18. apríla, 2024
, V Mestskom divadle Žilina sa pracovalo aj počas prázdnin

V Mestskom divadle Žilina sa pracovalo aj počas prázdnin

Mestské divadlo Žilina nezaháľalo ani počas letných prázdnin a zrekonštruovalo svoj divadelný dvor. Vďaka nezištnej partnerskej dohode so sponzorom a finančnej podpore divadla sa vybudovalo nové parkovisko a skrášlil sa tak pohľad areálu divadla.

Dvor Mestského divadla Žilina, ktorý divadlo využíva aj ako parkovisko, sa na konci divadelnej sezóny 2014/2015 nachádzal v dezolátnom stave. Nefunkčné kanály, popraskaný asfaltový koberec a zlé vyspádovanie, v ktorom sa v zime zdržiavala zamŕzajúca voda, boli z prevádzkového a bezpečnostného hľadiska nevyhovujúce.

Počas divadelných prázdnin sa Mestskému divadlu Žilina podarilo vďaka nezištnej partnerskej podpore divadelný dvor zrekonštruovať. Z dvora divadlo odviezlo 117 ton stavebnej sute. Starý asfaltový koberec nahradila nová zámková dlažba. Z celkovej ceny kompletnej rekonštrukcie v hodnote takmer 36 000 eur, žilinské divadlo uhradí len odvoz a spracovanie sute. Aj na túto sumu, ktorá neprevýšila 2 000 eur, divadlo získalo výraznú zľavu.

V súčasných dňoch slúži divadelný dvor prevažne ako parkovisko, ale časom plánuje divadlo tento priestor otvoriť aj pre Žilinčanov a vybudovať tam open-air javisko. Diváci tak budú môcť nahliadnuť za „veľkú plechovú bránu“ a zažiť predstavenia a koncerty pod holým nebom.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina, zilina-gallery.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *