nedeľa - 14. júla, 2024
, V rámci projektu „Naše mesto 2016“ sa v Žiline obnovovali detské ihriská

V rámci projektu „Naše mesto 2016“ sa v Žiline obnovovali detské ihriská

Mesto Žilina opäť podporilo najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva na Slovensku „Naše mesto“. Do podujatia sa naše mesto zapojilo s projektom „Krajšie ihriská pre deti v Žiline“, v rámci ktorého sa zveľaďovali detské ihriská na sídliskách Hájik (Ul. Mateja Bela), Vlčince (Ul. Záborského) a na Rosinkách.

Do podujatia Naše mesto sa Žilina tento rok zapojila s projektom Krajšie ihriská pre deti v Žiline. Zamestnanci samosprávy a firemní dobrovoľníci z Centra včasnej intervencie a automobilky v Tepličke nad Váhom obnovili herné prvky na 4 detských ihriskách v meste. Ihriská na Rosinkách a v Mojšovej Lúčke sa obnovovali 10. júna a ihriská na sídlisku Hájik (Ulica Mateja Bela) a  na sídlisku Vlčince (Ulica Záborského) 17. júna.

„Je dôležité, aby sa naše mesto zapojilo do tohto podujatia. Spolu s dobrovoľníkmi tak pomáhame skrášliť, rekultivovať a zlepšiť prostredie v Žiline, tento rok sa nám to podarilo na 4 detských ihriskách. Všetkým účastníkom, ktorí priložili pomocnú ruku k  dielu zo srdca ďakujem,“ povedal primátor Igor Choma.

Prvý ročník sa konal v roku 2007 v Bratislave a postupne sa pridávali aj ďalšie mestá. V tomto roku sa zapojilo 14 slovenských miest. Cieľom podujatia je najmä podporiť vytváranie vzťahov dobrovoľníkov k danej lokalite, preberanie zodpovednosti firiem za prostredie, v ktorom pôsobia či podporiť angažovanosť obyvateľov v tom, čo sa deje v ich okolí. Navyše je to príležitosť na vytváranie kontaktov a budovanie spolupráce medzi samosprávou, zapojenými firmami, mimovládnymi organizáciami a obyvateľmi mesta.

Viac informácií nájdete na: www.nasemesto.sk .

, V rámci projektu „Naše mesto 2016“ sa v Žiline obnovovali detské ihriská

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *