štvrtok - 20. júna, 2024

V štúdiu nám naživo hral Daniel Williamson

V štúdiu nás 24. júla navštívil skutočne jedinečný hudobný hosť. Daniel Williamson je 37 ročný akustický spevák, gitarista, klavirista a textár narodený v meste Macclesfield v Anglicku, ktorý teraz žije v Severnom Walese. Na Slovensko do Martina zavítal v rámci svojo koncertu v Bar Múzeu. Viac vám o sebe prezradí v rozhovore s Evou Lacovou.

[audio:https://rebeca.sk/audio/24_07_2014_daniel_williamson.mp3|titles= Daniel Williamson v Rádiu Rebeca 24.07.2014]

Danielovou inšpiráciou je rôznorodá hudba od soulu, bluesu po rock a grunge. Taktiež umelci ako Al Green, Otis Redding, John Lee Hooker, Guns n Roses, The Doors, Alice in Chains, Bob Marley, John Lennon a Richie Havens. Inšpirujúcou je pre neho dokonca aj vážna hudba.

V minulosti hral a spieval v niekoľkých kapelách. Neskôr sa však vrátil k svojmu štýlu, ktorý označuje za takzvaný „real and raw“ – „skutočný a neupravený“. Daniel verí, že tak ako život, ani hudba nemusí byt perfektná. Preto odmieta používať pri nahrávaní efekty a rôzne počítačové úpravy. Chce, aby jeho hudba bola natoľko prstá a úprimná, ako sa len dá.

Hrať na gitare sa začal učiť od 13-tich rokoch. Učil sa sám a v 14-tich začal písať a skladať prvé vlastné piesne. Napriek tomu, že v škole kvôli dyslexii zlyhával v písaní i čítaní a často sa hodinám vyhýbal, aby sa venoval gitare, veľmi skoro zistil, že sa mu darí vyjadrovať svoje myšlienky a pocity práve hudobnou tvorbou a v textoch piesní.

Doteraz ich napísal viac ako 200 a plánuje ich postupne nahrať a vydať vo forme albumov. V roku 2013 nahral svoj prvý akusticky album „Space Rollercoaster“, na ktorom je 12 piesní. Momentálne nahráva svoj druhý album, „In Between The Echoes“, z ktorého je doteraz nahratých 6 piesni.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinová, Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

O nedostatku sestier sa hovorí najmä v súvislosti so zdravotníctvom, no chýbajú aj v sociálnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *