nedeľa - 14. júla, 2024
, Na Bambuskách vyrastie Komunitné centrum

Na Bambuskách vyrastie Komunitné centrum

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka v júni tohto roku schválilo žiadosť mesta Martin o príspevok vo výške viac ako 265 000 eur na vybudovanie Komunitného centra na Bambuskách.

 Vybudovanie tohto centra je nielen významným krokom vedenia mesta, ktoré chce napomôcť zlepšeniu kvality života rómskej komunity, ale je tiež v súlade so stratégiou mesta zameranou na riešenie rómskej otázky v Martine.

95% výdavkov hradí štát

Mesto Martin v marci tohto roku požiadalo o nenávratný finančný príspevok na vybudovanie komunitného centra. Žiadosť bola schválená vo výške 265 723,80 eur, čo predstavuje 95% výdavkov na celkovú realizáciu projektu. „Riešenie rómskej otázky je dnes jednou z najhorúcejších tém. Ak nechceme, aby s rómskou komunitou neboli v našom meste problémy, tak ako napríklad na východnom Slovensku, musíme s touto komunitou začať pracovať. Našim cieľom je riešiť tento problém v meste Martin efektívne a konštruktívne,“ povedal Andrej Hrnčiar.

Komunitné centrum by mohlo byť hotové už budúci rok

„Za ideálnych podmienok by sme už na budúci rok mohli mať vybudované centrum, kde sa budú Rómovia stretávať pod vedením našich terénnych pracovníkov a budú mať priestor nielen na diskusiu o svojej situácii, ale tiež sa budú môcť zdokonaľovať vo viacerých oblastiach – od hygienických návykov až po varenie a starostlivosť o domácnosť,“ predstavil predstavu mesta primátor Andrej Hrnčiar. V komunitnom centre bude okrem iného poskytované aj terénne poradenstvo, vykonávaná komunitná a terénna práca a tiež rôzne školenia a vzdelávacie aktivity. Výstavba centra je naplánovaná už na marec budúceho roku a v októbri by budova mala byť pripravená na využívanie. „Chcem ubezpečiť všetkých občanov, že v žiadnom prípade nejde o výstavbu ubytovacieho zariadenia. Nebude tam ani jedno lôžko. Práve naopak, dávame pozor aby sa na Bambusky nesťahovali osoby, ktoré nie sú z Martina. V budúcnosti plánujeme, že v uvedenej lokalite bude aj stála služba mestskej polície,“ dodal primátor.

autor: Mesto Martin, foto: https://www.g-print.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *