sobota - 18. mája, 2024
, V Žiline oddnes jazdí taxík pre imobilných občanov

V Žiline oddnes jazdí taxík pre imobilných občanov

Špeciálne osemmiestne auto so zdvíhacou plošinou (ak sa prepravuje občan na invalidnom vozíku, tak vozidlo má iba tri miesta na sedenie) odovzdal dnes primátor mesta Žilina Igor Choma do užívania Žilinčanom.

„Mesto Žilina aj vďaka príspevku Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky (príspevok vo výške 76,50 % – 23 000 eur; zvyšok ceny auta 23,50 % – 7 063,60 eur uhradilo mesto Žilina) zakúpilo špeciálne upravené motorové vozidlo s hydraulickou plošinou, ktoré môžu využívať imobilní obyvatelia odkázaní na individuálnu prepravu osobným autom. Auto je vybavené špeciálne upraveným miestom pre transport dvoch invalidných vozíkov.“ priblížil hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.

„Tzv. „sociálny taxík“ je k dispozícii na území mesta Žilina v pracovných dňoch, a to v pondelok – štvrtok v čase od 7.00 hod. do 14.00 hod. a v piatok v čase od 7.00 hod. do 13.00 hod. Objednávku na prepravnú službu nahlási žiadateľ vždy vopred, najneskôr 24 hodín pred poskytnutím prepravnej služby, v pracovných dňoch v čase od 8.00 hod. do 11.30 hod. na tel. č.: + 421 905 300 123. Náklady na prevádzku „sociálneho taxíka“ bude mesto uhrádzať sčasti zo svojich prostriedkov a sčasti z prostriedkov žiadateľov o túto službu. Zo strany žiadateľa bude výška úhrady 0,50 eur za kilometer prepravnej vzdialenosti.“ uviedol Pavol Čorba.

Žiadateľ o uvedený druh sociálnej služby musí podať žiadosť na Mestský úrad v Žiline. Podmienkou vyhovenia žiadosti je predloženie potvrdenia od lekára o ťažkom zdravotnom postihnutí žiadateľa alebo o nepriaznivom zdravotnom stave s obmedzenou schopnosťou pohybu a zároveň trvalý pobyt žiadateľa na území mesta Žilina. Žiadosť o prepravnú službu je možné prevziať osobne na Klientskom centre Mestského úradu v Žiline, prípadne na webovej stránke mesta Žilina.

, V Žiline oddnes jazdí taxík pre imobilných občanov

Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *