utorok - 18. júna, 2024
, V Žiline spustili prevádzku nových nízkopodlažných autobusov

V Žiline spustili prevádzku nových nízkopodlažných autobusov

Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ), s. r. o., a mesto Žilina spustili v sobotu 10. novembra 2018 v priestoroch autobusovej vozovne na Košickej ulici v Žiline prevádzku 14 nových nízkopodlažných autobusov typu Solaris v rámci obnovy vozidlového parku DPMŽ. 

Dopravný podnik dostal podľa hovorkyne mesta Barbory Zigovej do užívania nízkopodlažné autobusy s dieselovým pohonom. „Najnovšia generácia naftového autobusu by mala byť cestujúcim žilinskou mestskou hromadnou dopravou už dobre známa, pretože jeden autobus tohto typu je v prevádzke od 26. apríla 2018. Autobusy sú očakávaným prírastkom do vozidlového parku DPMŽ, pričom spokojnosť s ich prevádzkou vyjadrili nielen cestujúci a vodiči DPMŽ, ale aj pracovníci údržby a servisu autobusov,“ uviedla Zigová.

Autobusy podľa nej zaujmú nielen moderným dizajnom, ale aj komfortom pre vodiča i cestujúcich. Vozidlá sú vybavené klimatizáciou, udržujúcou stabilnú teplotu v interiéri, ale aj USB konektormi pre dobíjanie mobilných zariadení. Zároveň je vozidlo vybavené výklopnou rampou pre ľahší nástup cestujúcich na invalidnom vozíku, respektíve systémom nakláňania podvozku, tzv. kneelingom. „Interiér vozidla je snímaný bezpečnostným kamerovým systémom a vo vozidle je tiež tarifno-informačný systém najnovšej generácie. Nechýba ani akustický systém pre informovanie slabozrakých a nevidomých cestujúcich,“ vysvetlila hovorkyňa mesta Žilina.

Obnova vozidlového parku autobusov sa týmto nekončí. Cestujúci sa môžu tešiť ešte na ďalšiu etapu, prostredníctvom ktorej sa čoskoro rozšíri vozidlový park dopravného podniku o dva moderné nízkopodlažné elektrobusy.

Zdroj a foto: TASR, DPMŽ, mesto Žilina

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …