utorok - 24. mája, 2022
Klikni a pomôž ľubovoľnou čiastkou
, V Žilinskom kraji dostanú študenti väčší priestor v duálnom vzdelávaní

V Žilinskom kraji dostanú študenti väčší priestor v duálnom vzdelávaní

Predstavitelia Žilinskej regionálnej komory Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory dnes, 18. februára, odovzdali osemnástim firmám zo Žilinského kraja osvedčenia o spôsobilosti poskytovať praktické vyučovanie v systéme duálneho vzdelávania na pracovisku praktického vyučovania.

Študenti tak môžu nadobudnúť prax v oblasti strojárstva, elektrotechniky, obuvníctva a kožiarstva. Z hľadiska potrebných odborov sú to odbory a špecializácie nástrojár, sústružník, obrábač kovov, automechanik, klampiar, lakovník či obuvník. Dôvodom duálneho vzdelávania je hlavne nedostatok odborných pracovníkov v daných oblastiach.

Predseda Sekcie odborného, ďalšieho a celoživotného vzdelávania Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory Rudolf Michalec vyjadril potešenie, že stúpa záujem zamestnávateľov o prípravu budúcej generácie zamestnancov: „Je to beh na dlhé trate a verím, že počas piatich až desiatich rokov bude každá firma považovať za svoju povinnosť a česť zúčastňovať sa prípravy svojich budúcich zamestnancov,“ dodal predseda Sekcie odborného, ďalšieho a celoživotného vzdelávania.

Zdroj: teraz.sk
Foto: etrend.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Často sa stáva, že na výzdobu a dekorovanie exkluzívneho interiéru využijeme veľa energie, dobrých nápadov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *