piatok - 24. mája, 2024
, Vedenie mesta skontrolovalo školy vo svojej pôsobnosti rovnako ako Mestskú plaváreň
Ilustračné foto

Vedenie mesta skontrolovalo školy vo svojej pôsobnosti rovnako ako Mestskú plaváreň

Zástupcovia primátora Patrik Groma a Anton Trnovec vykonali kontroly mestských zariadení. Navštívili Materskú školu, Jarná na sídlisku Hliny, na ktorej prebieha rekonštrukcia sociálnych zariadení. Skontrolovali Základnú školu s materskou školou, sv. Gorazda 1 na sídlisku Vlčince, v ktorej prebehla rekonštrukcia ešte v roku 2014. Posledná zastávka bola na Mestskej krytej plavárni Žilina, kde skontrolovali pripravenosť vonkajších bazénov na letnú sezónu.

Materská škola Jarná prechádza počas letných prázdnin rekonštrukciou. Práce sú zamerané na rekonštrukciu sociálnych zariadení, pričom v súčasnosti prebiehajú búracie práce. Demontované sú všetky umývadlá a záchody. V každej sociálnej bunke sa realizuje nová podlahová kanalizácia pre wc, vaničku, výlevku a umývadlá. Všetky obklady sú vysekané a vykonávajú sa drážky pre nové rozvody vody.

Základná škola s materskou školou, sv. Gorazda 1, prešla rekonštrukciou ešte v roku 2014. Po zlúčení v roku 2004 disponovala materská škola troma triedami, čo bolo pre potreby zvýšených kapacít nedostačujúce. V roku 2014 počas letných mesiacov júl a august bola rozšírená o ďalšie dve triedy s vlastnými sociálnymi zariadeniami, šatňami a spálňou. Triedy sú moderne zariadené, nechýba ani interaktívna tabuľa.

Mestská krytá plaváreň je pripravená na letnú sezónu 2016. Vo vonkajšom areáli sú okrem bazénov pripravené stojany na bicykle, bufety a toalety. Nedostatky, ktoré boli zistené počas kontroly, dalo vedenie plavárne odstrániť. Návštevníci sa tak môžu počas nasledujúcich letných dní osviežiť a zrelaxovať.

„Kontroly vykonávame počas celých letných prázdnin, aby sme dohliadli na činnosť našich zariadení. Mnoho školských zariadení prechádza rekonštrukciou a chceme sa presvedčiť, či práce pokračujú tak, ako majú. Teší ma, že mestská plaváreň je dostatočne pripravená na súčasnú sezónu, už len to počasie by mohlo byť pre návštevníkov ústretovejšie. Na plavárni sme si ešte raz pozreli pozemky, ktoré chcú niektorí poslanci na budúcotýždňovom mimoriadnom zastupiteľstve vymeniť. Osobne s tým nebudem súhlasiť, pretože minulý rok občania jasne petíciou, čo je najvyššia forma priamej demokracie, a aj svojou účasťou na balkóne Radnice, vyjadrili absolútny nesúhlas s touto výmenou pozemkov,“ dodal zástupca primátora Patrik Groma.

Autor: Mesto Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *