piatok - 14. júna, 2024
, Kultúrne leto v Martine: Hudba z Marsu, Amfiko Street Soul, Deň Radosti a omnoho viac!

Kultúrne leto v Martine: Hudba z Marsu, Amfiko Street Soul, Deň Radosti a omnoho viac!

Mesto Martin ponúka aj v auguste zaujímavé podujatia. Centrom diania bude Divadelné námestie, letné kino Amfiko aj mestská časť Sever. 

Kultúrne leto začína v auguste už v sobotu 6. augusta od 13.00 hod., podujatím Amfiko Street Soul, ktorého jubilejný 10. ročník sa uskutoční ako tradične v priestoroch letného kina Amfiko. Bližšie informácie nájdete na https://www.amfiko.sk/streetsoul. O dva dni neskôr, v pondelok 8. augusta sa v mestskej časti Sever (Námestie pri Kocke) o 18.00 hod. predstaví martinská kapela hrajúca vlastné ale aj prevzaté piesne LenArt. Ak ste priaznivci balkánskej hudby, nenechajste si ujsť vo štvrtok 11. augusta o 20.00 hod. na Divadelnom námestí Zuralia Orchestra – balkánsky orchester, ktorý zahrá najznámejšie hity Gorana Bregoviča.

V sobotu 13. augusta sa v obci  Dolný Kalník v Kmeťovom dvore uskutoční multižánrový festival pod názvom Deň radosti (hudba, tanec, spev, remeslo, koníky). Máte radšej dychovú hudbu? Na tú sa môžete tešiť v nedeľu 14. augusta o 18.00 hod. v mestskej časti Sever na Námestí pri Kocke. V sobotu 20. augusta sa od 20.00 hod. na Vás teší najlepšia r’n’b kapela z Bratislavy Saténové ruky. Nedeľa 21. augusta bude od 18.00 hod., taktiež v mestskej časti Sever, venovaná spomienke na legendárneho slovenského speváka Karola Duchoňa. Jeho najväčšie hity zaspieva Ľudo Kuruc. Lákadlom tohtoročného kultúrneho leta určite je aj koncert kapely Hudba z Marsu, ktorý sa uskutoční v nedeľu 29. augusta o 20.30 hod. na Divadelnom námestí.

Kultúrne leto v Martine bude slávnostne ukončené v sobotu 17. septembra od 13.00 hod. vo Hviezdoslavovom parku podujatím Turčiansky deň vína. Pre viac informácií ponúkame priložený kompletný program Kultúrneho leta v Martine.

, Kultúrne leto v Martine: Hudba z Marsu, Amfiko Street Soul, Deň Radosti a omnoho viac!

Foto: oficiálny plagát, martin.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *