nedeľa - 19. mája, 2024
, Vedomostné otázky opäť potrápili súťažiacich počas Múdreho utorku

Vedomostné otázky opäť potrápili súťažiacich počas Múdreho utorku

Človek sa každý deň stretáva s novými ľuďmi, prichádza do kontaktu s neobyčajnými javmi a predmetmi, o ktorých sa dozvedá mnohé zaujímavosti a tie môže posúvať ďalej svojim priateľom, rodine či známym.

Priaznivci vedomostných kvízov v Žiline si svoje poznatky rozširujú každý druhý utorok o 18.00 hod. v priestoroch Café Kupé v Žiline. Na poslednom stretnutí, ktoré sa konalo 27. septembra bolo zúčastnených päť tímov. Rôznorodosť otázok z oblasti kultúry, umenia, histórie, náboženstva, geografie a športu potrápili členov jednotlivých tímov. Podujatie moderoval Jozef Abafi, vedúci Divadelného klubu Makovice pri Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline, ktorý bol spoločne s Krajským kultúrnym strediskom v Žiline hlavným organizátorom celého podujatia.

Najväčší počet bodov sa podarilo získať tímu SILNÁ 4, na druhom mieste skončil ARTEFAKT, za ním ANDY, IGOR a KUPÉ. Po úspešnom riešení súťažných otázok boli všetci odmenení cenami podľa vlastného výberu, ale čo bolo dôležitejšie, opäť si mohli odniesť množstvo nových informácií a poznatkov, ktoré sa im podarilo nadobudnúť vo všedný utorkový večer. Veď napokon „Nie to, čo máme, ale to, čo vieme, je našim bohatstvom“. – Thomas Carlyle

Autor: Viktória Svetkovská
Foto: Krajské kultúrne stredisko v Žiline

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *