nedeľa - 14. júla, 2024
, Veľký úspech na basketbalovej palubovke

Veľký úspech na basketbalovej palubovke

Dňa 18. februára 2016 sa uskutočnili majstrovstvá okresu v basketbale žiačok, ktoré sa konali v telocvični Základnej školy Aurela Stodolu v Záturčí.

Dievčatá z Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha v Martine sa postarali o príjemné prekvapenie, keď sa im podarilo zdolať všetkých svojich súperov. A to aj ich dlhoročného rivala Gymnázium Jozefa Lettricha a v posledných minútach vyrovnaného zápasu s Obchodnou akadémiou sa im podarilo „odskočiť“ na rozdiel takmer desiatich bodov!

Dievčatá hrali v zložení: Michaela Hriňová, Michaela Drobková, Lenka Kramárová, Michaela Medveďová, Lenka Szökeová, Lenka Stehliková, Adriana Sokolíková, pod trénerskou taktovkou p.p. V. Kadleca.

Týmto víťazstvom sa im podarilo získať postup na majstrovstvá kraja, ktoré sa uskutočnia v Ružomberku.

O deň neskôr, teda 19. februára 2016, vystriedali dievčatá na palubovke chlapci. Ich konkurencia pozostávala zo šiestich tímov a hrali rozdelení v dvoch skupinách.

Chlapčenskému tímu sa podarilo vyhrať svoju skupinu, v ktorej jej boli súpermi tímy Obchodnej akadémie a Spojenej školy.

Ich kroky viedli do finále, kde sa postavili tímu Gymnázia Jozefa Lettricha. Napriek tomu, že sa do poslednej chvíle snažili, nepodarilo sa im tohto ťažkého súpera zdolať.

Chlapci hrali v zložení: Milan Marko, Patrik Hanes, Andrej Knapp, Tomáš Kompaník, Michal Imriš, Ivan Kašuba, Ján Struharňanský, Richard Lacek, Jakub Bateľ, Martin Noga opäť pod taktovkou  p.p. Kadleca.

Po minuloročnom hladkom víťazstve prišla takmer kompletná premena základnej päťky. Preto s odstupom času sa dá povedať, že aj druhé miesto chutí sladko. Ako kapitán musím zhodnotiť, že chalani sa snažili a nevzdali to a predviedli výkon, ktorým určite prekvapili. Slová chvály na ich osoby sú oprávnené, touto cestou chcem poďakovať im a hlavne môjmu trénerovi, ktorý sa mi venoval štyri roky a miestami to určite s mojou komplikovanou povahou nemal ľahké. Tento turnaj som bral ako rozlúčku a chcel som pozdvihnúť pohár víťazov. Bohužiaľ to nevyšlo. Dúfam, že chalani budú pokračovať v tradícii a budú sa naďalej snažiť napredovať. V budúcom roku ukážu, čo je v nich,“ povedal Imriš, kapitán chlapčenského tímu.

, Veľký úspech na basketbalovej palubovke

Autor: Michaela Hriňová
Foto: Michaela Hriňová, Lenka Kramárová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *