piatok - 23. februára, 2024
, Vernisáž výstavy „World is hOURS“ Doroty Kenderovej v Galérii ± 0,0 v Žiline

Vernisáž výstavy „World is hOURS“ Doroty Kenderovej v Galérii ± 0,0 v Žiline

Galéria Plusmínusnula v Žiline Vás pozýva na vernisáž výstavy Doroty Kenderovej s názvom World is hOURS, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 7. apríla o 18.00 hod. v priestoroch Novej Synagógy v Žiline. Výstava potrvá do nedele 31. júla.

Dorota Kenderová v Galérii Plusmínusnula predstavuje súbor diel pod pracovným názvom World is hOURS.  Výstava vznikla spôsobom vlastným Kenderovej uvažovaniu nad galerijným priestorom kde sa fyzické predpoklady, mentálny kontext miesta, mesta, krajiny, vesmíru stávajú katalyzátorom jej tvorby.

„Každej novej realizácii Doroty Kenderovej predchádza mnoho analyzovania, spochybňovania, sebaspytovania, osobného / zvnútorneného výskumu a hľadania autentického odrazu myšlienok. Bez náznaku kalkulu, vždy znova s „čistým štítom“. (Lucia Gavulová)

Dorota Kenderová (1981) – umelkyňa, spoluzakladateľka galérie Hit a riaditeľka Východoslovenskej galérie Košice. V roku 2007 ukončila magisterské štúdium na Katedre maľby a v roku 2012 získala doktorský titul na Katedre Intermédií a multimédií VŠVU Bratislava. Vo svojej tvorbe pracuje na hraniciach medzi umením a vonkajším svetom, skúma veci a procesy a ich vzťah k určitému miestu. Kladie otázky o ich identite a význame a pokúša sa preskúmať vzťahy, ktoré si k nim vytvára. Jej prístup je silne konceptuálny a pre svoje idey sa snaží nájsť primerané estetické riešenia. Zúčastnila sa mnohých domácich a zahraničných výstav, v roku 2005 sa stala laureátkou Ceny Essl Award. Žije a pracuje v Bratislave a v Košiciach.

Hosťom vernisáže bude vizuálny umelec Boris Sirka so svojím experimentálnym hudobným projektom Æ.

Boris Sirka už dávno nie je známy len výtvarným umením. Posobí aj v audiovizuálnom zoskupení BIOS a v mašinkovom telese БРАДА. So svojim sólovým a hlavne drónovým projektom Æ debutoval vlani s nahrávkou Æchilles, ktorá sa dostala aj do finálneho výberu experimentálnej sekcie Radio_Head Awards 2015.

Autor: PR Galérie Plusmínusnula v Žiline
Foto: facebook.com/Dorota Kenderová: World is hOURS

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *