nedeľa - 14. júla, 2024
, Viac ako pol tisíc cyklistov zdolalo oravské preteky ŽUPATOUR

Viac ako pol tisíc cyklistov zdolalo oravské preteky ŽUPATOUR

Prvá júlová sobota patrila v poradí už štvrtým pretekom Žilinskej ŽUPATOUR 2016. Deviaty ročník Oravského cyklomaratónu prilákal do Dolného Kubína 584 pretekárov na horských bicykloch.

„Počasie bolo rovnako ako pred týždňom v Súľove veľmi horúce, preto nás teší, že bikeri aj tak vyrazili a zdolali náročné trasy. Tá najkratšia mala 25 kilometrov, polmaratón 43 a najdlhší maratón až 80 kilometrov,“ priblížil koordinátor Žilinskej ŽUPATOUR Slavomír Strečanský. Oravská príroda ponúkla účastníkom župnej súťaže nádherné prostredie na lúkach i v lesoch, pričom najvyšší bod trate bol až vo výške 1050 m n. m.

Predposledné preteky našej cyklosérie dopadli tak ako tie predošlé na výbornú a už teraz sa tešíme s celým ŽUPATOUR tímom na posledné kolo v Snežnici, ktoré uzavrie cyklotour po letných prázdninách v septembri,“ uviedol žilinský župan Juraj Blanár s tým, že práve na Kysuciach sa uskutoční i záverečné celkové vyhodnotenie s odovzdaním cien a župného pohára pre absolútneho víťaza. „Každý, kto absolvoval aspoň štyri z  piatich našich pretekov, získa automaticky aj unikátny župný cyklodres,“ dodal predseda ŽSK.

V Žilinskom kraji nájdu milovníci dvoch kolies viac ako 2.400 kilometrov značených cyklotrás v regiónoch Kysuce, Orava, Horné Považie, Turiec a Liptov. „Snažíme sa podporovať rozvoj cyklistiky na našom území, a preto organizujeme aj Žilinskú ŽUPATOUR, obnovujeme a staráme sa o cyklochodníky, vytvárame nové trasy a už druhé leto fungujú u nás tiež jedinečné cyklobusy, ktoré odvezú bikerov aj s ich bicyklami do Terchovskej alebo Bystrickej doliny. Žilinský kraj je plný cyklozážitkov,“ uzavrel J. Blanár.

Cyklovideá, videoreportáže zo ŽUPATOUR i ďalšie cyklozábery nájdete na Youtube účte Žilinský samosprávny kraj. Všetky informácie o župných pretekoch, výsledkoch a fotogalérie sú k dispozícii na oficiálnej webstránke Žilinskej ŽUPATOUR www.zupatour.sk alebo Facebook stránke Žilinská ŽUPA TOUR.

, Viac ako pol tisíc cyklistov zdolalo oravské preteky ŽUPATOUR

Autor: Lenka Záteková/hovorkyňa ŽSK
Foto: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *