pondelok - 22. júla, 2024
, Viac ako tritisíc študentov absolvuje výchovné koncerty

Viac ako tritisíc študentov absolvuje výchovné koncerty

Spolu viac ako 3500 stredoškolákov z 21 stredných škôl v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja absolvuje počas tohto týždňa výchovné koncerty zamerané na prevenciu závislostí dnešnej doby.

Tradičný projekt, ktorý Žilinská župa organizuje každoročne, nadväzuje na potrebu zdôraznenia mladým ľuďom dôležitosti medziľudských vzťahov, problémov virtuálneho života, miesta rodiny v spoločnosti a komunikácie. „Túto aktivitu podporujeme každoročne najmä preto, lebo je aj našou zodpovednosťou vplývať na mládež pri tvorbe jej hodnotového rebríčka. Formou koncertov chceme stredoškolákom z regiónov Turiec, Liptov, Orava, Kysuce a Horné Považie priblížiť aktuálne problémy, ktorým by sa mali vyhýbať, ako sú závislosti či už drogové, gamblerstvo alebo dokonca násilie,“ priblížil predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov dnes absolvovalo v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Ružomberku prvý koncert viac ako 800 študentov z ružomberskej SOŠ polytechnickej, Obchodnej akadémie, Gymnázia, Spojenej školy a Školy úžitkového výtvarníctva.

Dana Mažgútová, riaditeľka odboru školstva ŽSK, ktorý výchovnú aktivitu organizuje, zdôraznila, že je potrebné hľadať cestu, ako zanechať odkaz pozitívneho myslenia pre mladú generáciu. „Aj tento rok autorské piesne o drogách a domácom násilí tak doplnia aktívne prezentácie, videoprojekcia a hovorené slovo s cieľom vyzdvihnúť slušné správanie a aktuálne problémy dnešnej doby,“ dodala D. Mažgútová. Koncerty začali pondelkovou návštevou Ružomberka, v utorok sa presunú do Kysuckého Nového Mesta, streda osloví študentov v Žiline, štvrtok bude patriť martinským stredoškolákom a záverečný koncert sa uskutoční v Námestove.

Ako ďalej informoval žilinský župan, výchovné koncerty nie sú jedinou aktivitou ŽSK, ktorú kraj vyvíja v tejto oblasti. „Všetkým občanom poskytujeme aj takzvané župné štvrtky, kedy majú u nás k dispozícii bezplatné sociálne, právne a zdravotnícke poradenstvo. Všetci, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii a nevedia, ako ďalej, nájdu pomoc tiež v našich poradenských centrách Žilinského kraja, ktoré sa nachádzajú v Čadci, Dolnom Kubíne, Kysuckom Novom Meste, Liptovskom Mikuláši, Námestove, Ružomberku a Žiline,“ uzavrel J. Blanár

, Viac ako tritisíc študentov absolvuje výchovné koncerty

Autor: Lenka Záteková/hovorkyňa ŽSK
Foto: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *