utorok - 18. júna, 2024
, Vianoce na Bojnickom zámku

Vianoce na Bojnickom zámku

Priestory Bojnického zámku sa po roku opäť zaplnia vôňou ihličia vianočných stromčekov. Už tradične sa tak stane počas podujatia Vianoce na zámku, ktoré každoročne priláka do Bojníc množstvo domácich i zahraničných návštevníkov.

Voňavé ihličie, vianočné dekorácie, bohato prestreté stoly či mihotavé svetlá sviec. To všetko čaká na návštevníkov od utorka 8. decembra 2015 až do sviatku Troch kráľov. Sprievodcu pokojným svetom Vianoc im bude, okrem iných, robiť aj grófka Františka Pálfiová známa svojou láskou k umeniu a deťom. Práve najmenší návštevníci sa môžu tešiť aj na sladké prekvapenie.

Koľko chodov mala ozaj štedrá šterdovečerná hostina? Aké druhy stromčekov preferovali zámockí páni? A čím sa stromčeky vlastne zdobili? Ako vznikla najznámejšia vianočná koleda? Odpovede, nielen na tieto otázky, dostanú návštevníci Bojnického zámku denne, s výnimkou Štedrého dňa, 1. sviatku vianočného, Nového roku a všetkých pondelkov.

, Vianoce na Bojnickom zámku

Autor: SNM – Múzeum Bojnice
Foto: oficiálny plagát, SNM

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *