nedeľa - 3. marca, 2024
Vianoce na dedine, Vianoce na dedine
Foto: Vianoce na dedine 2019, FB Slovenské národné múzuem v Martine

Vianoce na dedine

Nechajte sa vtiahnuť do víru tradičných zvykov predvianočného a vianočného obdobia. V nedeľu 10. decembra 2023 v čase od 10.00 do 16.00 hod. budú areálom Múzea slovenskej dediny znieť koledy a vinše sprevádzajúce posledné tohtoročné podujatie Vianoce na dedine.

Vianočné pastorely z prvej polovice 19. storočia predstaví Folklórna skupina Hájiček z Chrenovca-Brusna. Vo svojom programe Betlehemci z Chrenovca so začiatkom o 11.00, 12.30 a 14.00 hod. Vás prevedú vianočným dňom na Hornej Nitre v sprievode heligónky a pastierskych fujár trombít.

Ľúbostné čarovanie spojené s dňom Ondreja Vám o 10.30, 12.00 a 15.00 hod. priblíži Folklórny súbor Lysec z Belej-Dulíc. V čase o 11.30, 13.00 a 14.30 hod. sa predstaví Detský folklórny súbor Malý Lysec z Belej-Dulíc s vianočnou hrou Chodenie s hadom.

Do víru obyčají stridžích dní Vás zasvätíme pri ondrejskom veštení. Lucie s husacími krídlami z Vás pozmetajú všetko zlé a Mikuláš s čertom a anjelom podľa zásluh odmenia všetky poslušné i neposlušné deti.

Neodmysliteľnou súčasťou podujatia je aj pečenie oblátok na oblátnici, zdobenie medovníkov, ukážky výroby vianočných ozdôb zo slamy a cesta a predaj ľudovo-umeleckých výrobkov. Pre najmenších návštevníkov sú pripravené tvorivé dielne, v ktorých si budú môcť vyrobiť vlastné ozdoby na vianočný stromček. O vianočné špeciality bude obohatená aj ponuka krčmy z Oravskej Polhory.

O 13.30 hod. sa budú konať ev. a. v. služby Božie v kostole z Rudna.

Vianoce na dedine, Vianoce na dedine

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Zdroj: Milena Kiripolská, SNM v Martine

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V šiestom a zároveň poslednom kole nadstavbovej časti 2. hokejove ligy sa na ľade v …