utorok - 17. mája, 2022
Klikni a pomôž ľubovoľnou čiastkou
, Vlaky RegioJet odídu po Vianociach z trasy Bratislava – Košice

Vlaky RegioJet odídu po Vianociach z trasy Bratislava – Košice

Od 13. decembra bude na trase Bratislava – Košice a späť prevádzkovať RegioJet iba 3 páry denných spojov, zruší nočný spoj a tiež nezavedie ďalšie denné spoje, ktoré pôvodne plánoval na tejto trase vypravovať. V prvom štvrťroku 2016 plánuje prevádzku svojich vlakov na trase Bratislava – Košice úplné ukončiť.

Vlaky RegioJet odídu z trasy Bratislava – Košice. Spoločnosť RegioJet vo svojom oficiálnom vyhlásení uviedla, že sa tak rozhodli po tom, ako neobdržali žiadnu odpoveď od ministra dopravy Počiatka na výzvu, aby vyriešil podnákladové ceny v stratových vlakoch IC ZSSK, ktorými sa štátny dopravca snaží vytlačiť súkromnú konkurenciu z trasy Bratislava – Košice.

„Veľmi nás to mrzí – najmä kvôli našim zákazníkom. Urobili sme maximum, ale stratili sme všetky nádeje, že minister Počiatek má záujem na rozvoji jednotných podmienok v podnikaní na železnici na Slovensku. Minister prevzal kompletnú zodpovednosť za to, že z trasy Bratislava – Košice zmizne konkurencia, príde k zhoršeniu služieb a následne k zdraženiu cestovného. Nemôžeme podnikať tam, kde sa nás ZSSK snaží so súhlasom štátu vyštvať,“ hovorí Radim JANČURA, majiteľ spoločnosti RegioJet.

Súkromný dopravca nechce pripraviť zákazníkov o spojenie ešte pred Vianocami. Prevádzku svojich vlakov na trase Bratislava – Košice preto plánuje ukončiť až v prvom štvrťroku 2016. Presný dátum odchodu žltých vlakov z tejto trasy zatiaľ nie je stanovený. Zamestnancom týchto liniek plánuje ponúknuť uplatnenie na ďalších prevádzkovaných trasách.

Odchod vlakov z trasy Bratislava – Košice a späť nijak neovplyvní prevádzku na medzinárodných vlakových trasách z Košíc do Prahy a zo Zvolena a Martina do Prahy, rovnako ako prevádzku autobusových spojov RegioJet (Banská Bystrica – Nitra Bratislava a Bratislava Viedeň).

Zdroj a foto: Regiojet/oficiálna stránka

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Allegretto, Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Sobotný koncert starej hudby slávnostne ukončil 31. ročník festivalu klasickej hudby Allegretto Žilina. Cenu publika …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *