štvrtok - 13. júna, 2024
, Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline platí zákaz návštev
Foto: zilina-gallery.sk

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline platí zákaz návštev

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline platí od piatka 28.8.2020 na všetkých lôžkových oddeleniach zákaz návštev až do odvolania. Nemocnica zakázala návštevy vzhľadom na zhoršenú epidemiologickú situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19. Informuje o tom svojej stránke.

Výnimky zo zákazu návštev platia pre návšteva paliatívneho pacienta v terminálnom štádiu ochorenia – je povolená návšteva súčasne dvomi blízkymi osobami, návšteva kňaza alebo duchovného u ťažko chorých a zomierajúcich pre vysluhovanie sviatostí, jedna osoba pre sprevádzanie pacienta pri prepustení z nemocnice, jedna osoba u pacienta s poruchami duševného zdravia, ako je demencia, porucha učenia alebo autizmus (ak by neprítomnosť spôsobila stavy úzkosti osoby), s psychickými ochoreniami podľa indikácie lekára v prípade, ak neprítomnosť osoby môže nepriaznivo vplývať na výsledky liečebného procesu, návšteva pacienta v umelom spánku na OAIM v prípade, ak z liečebného hľadiska je táto návšteva indikovaná, napr. stavy po ťažkých traumatických poradeniach, coma vigile a pod., sprievod jednej osoby v prípade detského pacienta.

Výnimky zo zákazu návštev sa nevzťahujú na osoby mladšie ako 16 rokov, rizikové skupiny osôb: vek nad 65 rokov, osoby s chronickými ochoreniami alebo závažnými základnými ochoreniami so zníženou funkciou imunitného systému, osoby v paliatívnej starostlivosti, potvrdené prípady ochorenia COVID-19, osoby v karanténe, osoby vykazujúce respiračné príznaky.

Zdroj: FNsP Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …