sobota - 20. júla, 2024
, Vo Vlkolínci ožijú bábky, zabzučia včely a zahryznete si aj do sladkého. Príďte na RemesloFest

Vo Vlkolínci ožijú bábky, zabzučia včely a zahryznete si aj do sladkého. Príďte na RemesloFest

Mesto Ružomberok a partneri vás pozývajú do Vlkolínca na festival remesiel Remeslofest. Pripravená je letná víkendová prezentácia ľudových remesiel spojená s ukážkami tvorby. Návštevníci budú mať možnosť zhotoviť si vlastný výrobok alebo vyskúšať proces výroby.

V sobotu 18. augusta od 9-tej do 17-tej hodiny vás čaká pestrý program, v rámci ktorého vám umelecký rezbár porozpráva o postupe správneho výberu dreva, ukáže postupy vyrezávania, vyskúšate si prácu so stolárskym náradím a budete si môcť výrobky z dreva rovno aj zakúpiť. Do sveta bábok môžete nazrieť s bábkarkou, ktorá vám ukáže proces ich výroby a ak sa vám nejaký z výtvorov zapáči, máte možnosť si ho odniesť aj domov.

Ako by vyzeral život na našej planéte bez včiel? Bol by vôbec nejaký? A čo všetko musí robiť človek, ktorý svoj život zasvätil týmto malým usilovným stvoreniam? O živote včiel a spracovaní včelích produktov vám viac povie včelár. Ukáže vám výrobu výrobkov z vosku a dostanete možnosť vytvoriť si aj vlastné dielko.

, Vo Vlkolínci ožijú bábky, zabzučia včely a zahryznete si aj do sladkého. Príďte na RemesloFest
Foto: ilustračné/Pixabay


Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo máte na sebe? Ako tento odev vzniká a ako vznikal v časoch minulých? Veru, v minulosti práca nebola tak automatizovaná. O spôsobe tkania a o materiáloch, z ktorých sa tkalo sa dozviete viac od
tkáčky. Okrem toho bude si môžete vyskúšať tkanie koberca.

V nedeľu 19. augusta medzi 9.00-17.00 hod svoje umenie predvedie priadka. Dozviete sa od nej čo-to o spracovaní ľanu a pozriete si ukážku postupu pradenia. Vyskúšajte si aj vy prácu na kolovrátku! Visia vám doma nejaké drevené ozdoby? Možno máte peknú zdobenú varešku…Aj o tomto remesle sa môžete viac naučiť. O postupe vyrezávania a o správnom výbere dreva vám porozpráva umelecký rezbár. Samozrejme, že aj v tomto prípade si môžete remeslo vyskúšať sami.

No a kto by po toľkých nových poznatkoch čakal aj nejakú sladkú odmenu, aj tá príde na rad. O výrobe a zdobení medovníkov vám porozpráva  medovnikárka. Už aj vy máte chuť prísť na RemesloFestDetailný harmonogram ukážok ľudových remesiel vo Vlkolínci na leto 2018 TU.

Pozn: Na podujatí „RemesloFest“ budú vyhotovované fotografie a video záznamy prevádzkovateľom „Mesto Ružomberok, Nám. A. Hlinku 1098/1, 034 01 Ružomberok, IČO 00315737″ za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, youtube channely, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne v ďalších médiách.

Zdroj: red, Informačné centrum Ružomberok

, Vo Vlkolínci ožijú bábky, zabzučia včely a zahryznete si aj do sladkého. Príďte na RemesloFest

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …