streda - 29. júna, 2022
, Vo Vrútkach sa budú opravovať výhybky. Treba počítať s meškaním vlakov

Vo Vrútkach sa budú opravovať výhybky. Treba počítať s meškaním vlakov

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začnú od 2. novembra vykonávať plánovanú opravu dvoch výhybiek v obvode nákladnej železničnej stanice vo Vrútkach. Výlukové práce budú realizované v čase od 7-mej do 14-tej hodiny a potrvajú do 4. novembra.

Podľa vyjadrenia hovorkyne ŽSR Martiny Pavlikovej je dôvodom opráv celkové opotrebenie výhybiek. Počas výluk dôjde k ich vytrhnutiu a odstráneniu štrkového lôžka. Zamestnanci ŽSR následne vykonajú výmenu podvalov a opotrebovaných výhybkových súčiastok. Na záver, po uložení výhybiek a doplnení štrkového lôžka, sa uskutoční smerová a výšková úprava geometrickej polohy koľají a výhybiek, aby bol zabezpečený normovaný stav a prevádzková spôsobilosť železničnej dopravnej cesty.

Počas výlukových prác budú v nákladnej železničnej stanici vo Vrútkach vylúčené dve staničné koľaje, čo znemožní križovanie vlakov osobnej dopravy. Pri stretoch protismerných vlakov budú vlaky uprednostňované podľa dôležitosti, čo môže zapríčiňovať aj niekoľkominútové meškania.

„ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dôjsť v dôsledku opravných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach,“ dodáva Martina Pavliková.

Zdroj: ŽSR

Ilustračné foto: vlaky.net

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dotyky a spojenia 2022, Dotyky a spojenia začínajú už dnes! Prvý deň patrí mladým ľuďom na javisku aj v hľadisku

Dotyky a spojenia začínajú už dnes! Prvý deň patrí mladým ľuďom na javisku aj v hľadisku

V Martine je už všetko pripravené na privítanie prvých hostí a hostiek 17. ročníka divadelného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *