štvrtok - 18. apríla, 2024
, Voliť prezidenta budú môcť aj pacienti a zdravotníci vo fakultnej nemocnici v Žiline
Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline

Voliť prezidenta budú môcť aj pacienti a zdravotníci vo fakultnej nemocnici v Žiline

Hlasovať v sobotňajších (16. 3.) prezidentských voľbách môžu aj hospitalizovaní pacienti a zdravotníci v službe vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline. Voľbu prostredníctvom prenosnej schránky zabezpečí nemocnica v spolupráci s mestom. Informovala o tom hovorkyňa FNsP Žilina Lenka Záteková.

Hospitalizovaní pacienti a zdravotníci s trvalým pobytom na území Slovenska v územnom obvode okrskovej volebnej komisie č. 2 v meste Žilina nahlásia záujem vedúcej sestre príslušného oddelenia. Pri odovzdaní hlasu sa preukážu platným občianskym preukazom. „V prípade obyvateľov s trvalým pobytom na území Slovenska mimo daného územného obvodu je potrebné preukázanie sa občianskym aj hlasovacím preukazom. O jeho vydanie je možné požiadať osobne alebo prostredníctvom splnomocnenej osoby do piatka 15. marca na Mestskom úrade v Žiline,“ uviedla hovorkyňa.
Dodala, že na voľbe prezidenta sa môžu zúčastniť aj hospitalizovaní pacienti bez trvalého pobytu na Slovensku. Totožnosť preukážu cestovným dokladom a čestným vyhlásením, že nemajú trvalý pobyt na Slovensku.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …