pondelok - 8. augusta, 2022
, Voliť prezidenta budú môcť aj pacienti a zdravotníci vo fakultnej nemocnici v Žiline
Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline

Voliť prezidenta budú môcť aj pacienti a zdravotníci vo fakultnej nemocnici v Žiline

Hlasovať v sobotňajších (16. 3.) prezidentských voľbách môžu aj hospitalizovaní pacienti a zdravotníci v službe vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline. Voľbu prostredníctvom prenosnej schránky zabezpečí nemocnica v spolupráci s mestom. Informovala o tom hovorkyňa FNsP Žilina Lenka Záteková.

Hospitalizovaní pacienti a zdravotníci s trvalým pobytom na území Slovenska v územnom obvode okrskovej volebnej komisie č. 2 v meste Žilina nahlásia záujem vedúcej sestre príslušného oddelenia. Pri odovzdaní hlasu sa preukážu platným občianskym preukazom. „V prípade obyvateľov s trvalým pobytom na území Slovenska mimo daného územného obvodu je potrebné preukázanie sa občianskym aj hlasovacím preukazom. O jeho vydanie je možné požiadať osobne alebo prostredníctvom splnomocnenej osoby do piatka 15. marca na Mestskom úrade v Žiline,“ uviedla hovorkyňa.
Dodala, že na voľbe prezidenta sa môžu zúčastniť aj hospitalizovaní pacienti bez trvalého pobytu na Slovensku. Totožnosť preukážu cestovným dokladom a čestným vyhlásením, že nemajú trvalý pobyt na Slovensku.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rajecká Anča, Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca už po dvanásty raz

Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca už po dvanásty raz

Obľúbené jazdy na historických motorových vlakoch sa budú konať aj tento rok.  Podujatie organizuje Považské …