štvrtok - 22. februára, 2024
oblecenie na motorku, Výbava, od ktorej závisí bezpečnosť a pohodlie jazdy na motorke
Foto ilustračné: Shutterstock

Výbava, od ktorej závisí bezpečnosť a pohodlie jazdy na motorke

Jazda na motorke sa v žiadnom prípade nedá porovnať s cestovaním autom, taxíkom alebo autobusom. Koniec koncov, keď cestujete na motorke, potom sú všetky vaše pocity intenzívnejšie, pretože sa musíte viac sústrediť a starostlivo sledovať cestu. Tá je na tomto stroji často veľkým rizikom, bez ohľadu na to, aký dobrý vodič ste.

Aby ste sa dostali do cieľa čo najpohodlnejšie a najbezpečnejšie, potrebujete nielen bezpečné cesty s pevným stožiarom verejného osvetlenia, dobrú schopnosť koncentrácie, ale aj správne zvolenú výbavu na motorku.

Kde začať hľadať a ako neminúť viac, ako potrebujete?

Najprv si pripravte zoznam toho, čo potrebujete. Nemusí to byť až tak veľká zábava, ale výrazne vám to zjednoduší hľadanie všetkých prvkov výbavy motorky. Tento zoznam bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyzerať takto: moto topánky, nohavice a bunda alebo iné špeciálne oblečenie na motorku, ktoré preferujete.

Určite by nemala v zozname chýbať ani moto prilba, dodatočné ochranné vložky, ktoré nie sú súčasťou výbavy motorky a rukavice. Toto je základ, ktorý by ste mali nosiť aj pri tej najkratšej ceste na motorke.

Ak chcete pri nákupe týchto doplnkov ušetriť nielen čas, ale aj financie, skúste si všetko vybrať na moteam.sk

Na jesenné cesty potrebujete kvalitné čižmy na motorku

Čím sú čižmy na motorku kratšie, tým sú samozrejme lacnejšie, pretože spotrebúvajú menej materiálu. Majte však na pamäti, že čím sú tieto doplnky kratšie, tým sú aj menej bezpečné, pretože nepokrývajú potrebné oblasti chodidla.

Investujte do tých najlepších čižiem na motorku, ktoré sú nielen dostatočne veľké, ale aj pevné a zároveň pohodlné. Ide predsa o vašu bezpečnosť pri jazde, počas ktorej je vaše telo vystavené negatívnym vplyvom exteriéru. Tak na to myslite a určite si cesty na motorke aj v sychravom jesennom počasí užijete plnými dúškami.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …