piatok - 23. februára, 2024
práca z domu, Vybavili ste si aj tento rok priestor na prácu z domu?
Foto ilustračné: Shutterstock

Vybavili ste si aj tento rok priestor na prácu z domu?

Ani tento rok to nevyzerá s dochádzaním do práce príliš ružovo, takže priestor bytu alebo domu bude jediným riešením, ako vykonávať svoje pracovné úlohy v bezpečí. Málokto si však môže dovoliť samostatnú kanceláriu v malom byte, kde nemá dostatok miesta a priestoru ani na osobné pohodlie.

Aby ste v stiesnených podmienkach neboli vystavení stresu s nedostatočnej prípravy na vytvorenie dodatočného miesta pre prácu, máme pre vás niekoľko tipov, ktoré by vám mohli pomôcť.

Pracovňa by mala byť od zvyšku priestoru oddelená

Prvým krokom k produktivite je zorganizovanie plnohodnotného pracoviska, ktoré je oddelené od ostatných oblastí bytu. Je dôležité nielen nájsť vodorovný povrch, na ktorý môžete umiestniť prenosný počítač, ale vyčleniť malú plochu aj pre mini kanceláriu, ktorej súčasť netvoria len náhradné tonery do tlačiarne.

Tento priestor by mal zároveň výlučne slúžiť len práci. Pomôže vám to rýchlejšie sa zapojiť do procesu a vytvára efekt nástupu do práce.

Myslite na dostatok svetla

Pre pracovnú plochu vyberte najsvetlejšie miesto v byte, ideálne oproti alebo napravo od okna. Môže to byť zateplená lodžia, roh v spálni alebo zväčšený parapet v obývačke. Denné svetlo, inšpirujúce výhľady z okna, relaxácia pre oči – to všetko prispieva k pohode a produktivite. Večer vám príde zasa vhod stolová lampa.

Pohodlie a krása v dizajne pracoviska

Rovnováha krásy a pohodlia pri výbere stola a stoličky je rovnako dôležitá ako pri nákupe iného nábytku. Veľkosť stola by mala byť úmerná rozlohe miestnosti a vašej aktivite. Pre prácu na počítači nepotrebujete toho veľa, čím je ale plocha stola väčšia, tým menší pocit stiesnenosti a nepohodlia budete mať.

Kreatívny neporiadok a potrebné náplne do tlačiarne Canon skryje stôl s ďalšími zásuvkami na uloženie. Do zásuviek na stôl môžete uložiť nielen pracovné dokumenty, ale všetky papiere vo všeobecnosti, napríklad účty za byt. Súčasne, ak je celá miestnosť vyrobená v minimalistickom štýle, jednoduchý písací stôl so štyrmi nohami bude vyzerať harmonickejšie ako kancelária so zásuvkami.

Zdroje inšpirácie

Domáca kancelária sa môže stať obľúbeným miestom, ak si ju vyzdobíte podľa svojich predstáv. Inšpiráciu môžete čerpať zo svojho okolia. Korková alebo magnetická nástenka vám môže pomôcť usporiadať si myšlienky a naladiť sa na kreativitu. Motivujúce plagáty, získaný ISO certifikát, pohľadnice a fotografie, krásny zápisník – všetky tieto detaily prispievajú k tvorivému pracovnému postupu a prostrediu. Tak si ho včas vytvorte a prechod nebude tak náročný.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …