utorok - 16. apríla, 2024
leto, Vybavte sa s novými strojmi do záhrady nielen na leto
foto: Anna Sadovskaia / Shutterstock.com

Vybavte sa s novými strojmi do záhrady nielen na leto

Leto je pre ľudí so záhradou plné radostí, ale trochu aj starostí. Krásny trávnik, kríky alebo stromy sa musia pravidelne udržiavať, aby robili radosť nielen majiteľom, ale aj okoliu. Niektorým sa to môže zdať ako každoročný boj so starými strojmi, ktoré používajú a staranie sa o záhradu sa len viac a viac redukuje. Nie je to potrebné. Dnes je už všetko dostupné bežne na internete a za skvelé ceny, ktoré určite ocenia nielen nováčikovia, ale aj skúsení záhradníci.

Stačí prejsť pár krát po trávniku, aby vyzeral dobre

Vybrať si je ťažké. Tá správna kosačka sa vám musí páčiť okamžite ako ju uvidíte a taktiež musí byť praktická. Treba uvažovať nad niekoľkými vecami. Chceli by ste benzínovú, elektrickú alebo akumulátorovú kosačku? Výhody má každá z nich. Vyberať si môžete skôr pri porovnaní nevýhod. Elektrická je ľahšia, elektrina je od benzínu lacnejšia, ale riskovať preseknutie kábla je príliš nebezpečné, takže sa rozhodne neodporúča na príliš veľké záhrady. Benzín je samozrejme drahší a kosačka na tento pohon je aj dosť hlučná. Akumulátor nemá kábel, je tichý, ľahký, ale zase nemusí byť tak výkonný ako prvé dve menované. Je preto dôležité premýšľať, čo sa na vašu záhradu najviac zíde, aby ste mali pokosený trávnik čím skôr naraz.

Na všetko ostatné

V záhrade nejde len o trávnik, ale aj o okolie, stromy a poprípade nejaké kríky, ak ich máte vysadené. Upravovať aj tie je mimoriadne dôležité. Kríky najmä preto, pretože rastú príliš nerovnomerne a môžu zaberať dôležitý priestor na dvore. Stromy aj pre ich vlastné dobro, kedy sa odpiľujú niektoré konáre, aby lepšie rástli alebo neboli zbytočne zaťažené. Práve vtedy je skvelá výkonná motorová píla, s ktorou máte všetko hotové naozaj rýchlo. Aj tu si môžete vybrať možnosť s káblom či bez, ale dôležité je, aby bola vhodná do ruky, nie príliš ťažká keď budete na strome a hlavne čo najvýhodnejšia finančne. Potom vás bude práca okolo domu znova baviť.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …