štvrtok - 18. júla, 2024
, Vyberte sa na výlet. Vy rozhodnite kam, my poradíme v čom

Vyberte sa na výlet. Vy rozhodnite kam, my poradíme v čom

Víkend pred vami a vy neviete čo budete robiť? Nakupovanie nie je nič pre vás a len tak sedieť doma a pozerať televíziu je len strata času? Vyberte sa na výlet.

Urobte si minidovolenku

Jeden, alebo dva dni môžete stráviť na Slovensku a pritom stráviť nádherné chvíle s rodinou, alebo priateľmi. Stačí sa len dohodnúť, stanoviť dátum a čas odchodu a môžete ísť. Tipov na výlet je veľa. Dávate prednosť majestátnym horám, historickým pamiatkam, prírodným divom, zaujímavostiam… v každom kraji nájdete niečo zaujímavé, čo za vašu pozornosť rozhodne stojí.

Čo na seba

Nech sa už rozhodnete ísť kamkoľvek berte ohľad na oblečenie. Nekvalitné a nepohodlné oblečenie vám môže pokaziť dojem z celého výletu. Miesto odpočinku a spoznávania krás našej krajiny si budete pamätať len to ako ste premokli, ako ste sa klepali od zimy, alebo sa potili a hľadali aspoň kúsok tieňa. Vybrať vhodné oblečenie nemusí byť náročné. Stačí len brať ohľad na ročné obdobie, lokalitu kam idete a predpoveď počasia. Základom každého oblečenia by malo byť spodné prádlo. Viete ktoré je to najlepšie?

Stavte na termoprádlo

Pod pojmom termoprádlo  (funkčné prádlo) sa rozumie prádlo, ktoré vám zaistí najlepší možný komfort. Udržiava prirodzenú telesnú teplotu, bráni jej úniku, odvádza telesnú vlhkosť od tela von a tak vás udržiava v teple a suchu. Aby boli tieto funkcie zachované je potrebné zvoliť si správnu veľkosť. Prádlo by malo na telo čo najviac priliehať a zároveň by vás nemalo nijako obmedzovať v pohybe (príliš tesné prádlo bráni normálnemu prúdeniu krvi v cievach). Z toho dôvodu musí obsahovať elastan.

Materiál

Najvhodnejším materiálom na termoprádlo je vlna Merino. Oblečenie z tohto materiálu vás udrží v teple v zimných mesiacoch, v lete vás príjemne ochladí a naviac odvádza pot z vášho tela. Je to ideálny materiál na akékoľvek ročné obdobie.

Ak si chcete akýkoľvek výlet užiť obzrite sa aj po ďalšom oblečení, ktoré vás ochráni pred nástrahami počasia, zaistí vám pohodlie v horúcich dňoch a udrží vás v teple pri teplotách pod bodom mrazu.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …