pondelok - 22. apríla, 2024
, Aktuálna dopravná situácia v Žiline je neúnosná, mesto žiada okamžité riešenie
Ilustračné foto

Aktuálna dopravná situácia v Žiline je neúnosná, mesto žiada okamžité riešenie

Žilinu trápi už dva dni deň kolaps dopravy. Môže za to oprava Mostnej ulice a tiež spustenie svetelnej signalizácie pri novootvorenom obchodnom dome s nábytkom na výpadovke do Martina.

Situácia je vážna, mesto sa preto rozhodlo konať. „Cestná svetelná signalizácia je na ceste I. triedy, ktorá je v správe Slovenskej správy ciest, samotný semafor je v správe obchodného domu,“ uviedol vedúci odboru dopravy z Mestského úradu v Žiline Peter Rolko.

Mesto do povoľovacích konaní nevstupovalo, rozhodnutie na dočasné užívanie semaforu počas skúšobnej doby 90 dní vydal povoľujúci cestný správny orgán Okresný úrad Žilina, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií. Počas tejto deväťdesiatdňovej lehoty sa má priebežne analyzovať funkčnosť systému v spolupráci s Krajským dopravným inšpektorátom v Žiline s cieľom stanoviť signálny plán svetelnej signalizácie, ktorý bude minimalizovať negatívne dopady na plynulosť cestnej premávky na ceste I/18. Už pri samotnom povoľovacom procese sa podľa vedúceho dopravy muselo očakávať zhustenie dopravy v tejto lokalite a následný kolaps dopravy na hlavných žilinských ťahoch. „Mesto Žilina bude aktívne bojovať proti tejto svetelnej križovatke, pretože sa jasne ukázalo, že takéto riešenie je neefektívne. Budeme žiadať jej okamžité vypnutie, aktívne na tom pracujeme. Budeme vždy na strane občanov mesta,“ povedal žilinský primátor Igor Choma.

Negatívny dopad tejto dopravnej situácie pociťujú nielen samotní vodiči, ale aj cestujúci mestskou a prímestskou autobusovou dopravou.

Zdroj: mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …