piatok - 19. apríla, 2024
, Čo vznikne, keď sa zamieša CHER a ABBA? Vypočujte si ukážky z čerstvého albumu Dancing Queen

Čo vznikne, keď sa zamieša CHER a ABBA? Vypočujte si ukážky z čerstvého albumu Dancing Queen

CHER vydala album s prerábkami piesní skupiny ABBA. Ikona pop music vydáva album Dancig Queen, pre ktorý naspievala 10 hitov legendárnej švédskej kapely ABBA. Platňa nesmrteľných hitov v novom podaní vychádza 28. septembra 2018.

Účinkovanie v hudobnej romantickej komédii  Mamma Mia! Here We Go Again, kde CHER zaspievala dve piesne ABBA Fernando a Super Trouper, inšpirovalo speváčku venovať obľúbenej švédskej kapele celý album. Vždy som mala rada ABBA a videla som muzikál  Mamma Mia na Broadway trikrát. Natáčanie filmu mi pripomenulo, aké skvelé a nadčasové sú ich piesne. Aj keď niektoré z nich boli náročnejšie, než som si myslela, som z albumu nadšená,“ zveruje sa CHER.

Album Dancing Queen sa nahrával v štúdiu v Londýne a Los Angeles. Speváčka na ňom spolupracovala s dlhoročným kolegom Markom Taylorom, ktorý sa podieľal aj na jej celosvetovom trháku Believe, ktorý sa umiestnil na prvej priečke rebríčka vo viac ako päťdesiatich krajinách. Nový album obsahuje veľké hity skupiny ABBA ako Dancing Queen, Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight) alebo SOS.

CHER (vlastným menom Cherilyn Sarkisian) sa ako speváčka preslávila v polovici šesťdesiatych rokov. Vtedy spolu so svojím manželom Sonnym Bonom vydala pieseň I Got You Babe, ktorá sa stala hitom číslo jedna v Amerike a Británii. Počas svojej pestrej a plodnej kariéry vydala vyše dvadsať štúdiových platní, zahrala si vo viac než pätnástich filmoch a muzikáloch a vyhrala nespočetne veľa hudobných a filmových cien. Vyslúžila si prezývku „Kráľovna popu“ a svojou tvorbou a vystupovaním dokázala, že hudobnému svetu nevládnu len muži.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Hnilica, Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Večne usmiaty a vždy pozitívne naladený pesničkár Juraj Hnilica. Aj takýto prívlastok si zaslúžil martinský rodák …