utorok - 18. júna, 2024
, Vyjadrite svoj názor na bezplatnú MHD

Vyjadrite svoj názor na bezplatnú MHD

V piatok, 29. januára, sa na Radnici mesta Žilina uskutočnila prvá tlačová konferencia mesta v tomto roku. Slovo mal nielen primátor mesta, Igor Choma ale aj vedúca z odboru kultúry, športu, cestovného ruchu a regionálneho rozvoja, Ingrid Dolníková.

Jednou z hlavných tém tlačovej konferencie bola aj bezplatná mestská hromadná doprava, ktorú mesto Žilina plánuje v blízkej budúcnosti zaviesť spolu s Dopravným podnikom mesta Žilina s. r. o. Svoje podnety, názory a pripomienky na pripravovanú bezplatnú hromadnú dopravu môžu občania zaslať e-mailom na bezplatnamhd@zilina.sk alebo poštou na adresu Mestského úradu v Žiline s heslom „Bezplatná MHD“.

Na základe rozhodnutia predsedu Národnej rady Slovenskej republiky zo dňa 12. novembra 2015 boli na deň 5. marca vyhlásené voľby do Národnej rady Slovenskej republiky. V Žiline bolo preto vytvorených 79 volebných okrskov, v ktorých boli určené volebné miestnosti. Oznámenia o čase a mieste konania volieb do Národnej rady Slovenskej republiky a zoznamy kandidátov zaregistrovaných na kandidátnych listinách budú v meste Žilina doručované do 8. februára. Novinkou bude odoslanie jedného Oznámenia o čase a mieste konania volieb a jeden zoznam kandidátov do jednej domácnosti a to aj v prípade, ak v domácnosti majú trvalý pobyt viacerí voliči. Na Oznámení o čase a mieste konania volieb sa bude nachádzať len trvalý pobyt voličov v domácnosti.

Aj v tomto roku sa Žilinčania a návštevníci Žiliny môžu tešiť na 12. Žilinský festival fašiangových masiek, ktorý sa uskutoční v piatok, 5. februára v centre mesta. Mesto zaplnia fašiangové masky nielen z celého Slovenska ale aj zo zahraničia. Fašiangový sprievod začne svoju púť centrom mesta spred Mestského úradu o 14.30 hod a bude pokračovať po tradičnej trase cez Mariánske námestie, Farské schody, Námestie Andreja Hlinku a Národnú ulicu naspäť na Mariánske námestie, kde bude prebiehať hlavný program od 15.30 hod.

Mesto Žilina si pre základné školy pripravilo lyžiarske preteky o Pohár primátora mesta Žilina, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok, 18. februára v Lyžiarskom stredisku Oščadnica.

Zároveň môžu občania mesta nominovať najúspešnejších športovcov mesta Žilina v ankete Športovec mesta Žilina za rok 2015 v kategóriách: dospelý, mládežník, družstvo, športové podujatie, športový tréner-funkcionár. Svoje nominácie treba posielať do 15. februára na e-mail peter.zanicky@zilina.sk. Vyhlásenie najúspešnejších športovcov mesta Žilina sa uskutoční 7. marca o 18.00 hod. v Mestskom divadle Žilina.

Foto: autor

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *