sobota - 18. mája, 2024
, Žilinský hokej oslávil 90 rokov od svojho vzniku

Žilinský hokej oslávil 90 rokov od svojho vzniku

V piatok, 29. januára, sa v Mestskom divadle Žilina uskutočnil slávnostný ceremoniál, na ktorom si významné osobnosti, ktoré sa zaslúžili o rozvoj a úspech žilinského hokeja, prebrali čestné diplomy. Program následne pokračoval na zimnom štadióne. Z dôvodu komplexnej rekonštrukcie zimného štadiónu v roku 2015 sa 90. výročie založenia žilinského hokeja oslavuje až teraz.

Žilinský hokej píše svoju históriu už vyše 90 rokov. Počas slávnostného podujatia boli do Siene slávy uvedené tri významné osobnosti žilinského hokeja: Vojtech Okoličány – hokejový obranca, rozhodca, funkcionár a priekopník ľadového hokeja na Slovensku, Ladislav Vyskočil, prvý predseda žilinského hokeja, ktorý až z Budapešti priniesol prvé hokejky a Emil Čapek, hokejový tréner pod vedením ktorého Žilina získala svoj prvý víťazný titul.

Z kolektívov bola do Siene slávy uvedená TJ Jednota Žilina – víťaz II. ligy skupiny D v sezóne 1964/1965 a víťazi v novodobej hokejovej extralige v sezóne 2005/2006. Slávnosť pokračovala na zimnom štadióne v Žiline, kde domáci nastúpili v retro dresoch proti mužstvu zo Zvolena. Vlci v tomto zápase prehrali 2:3.

Foto: Erika Ďurčová/TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *