piatok - 30. septembra, 2022
, Výstava: 150 rokov príchodu prvého vlaku do Vrútok

Výstava: 150 rokov príchodu prvého vlaku do Vrútok

V sobotu 14. augusta o 15:00 čaká milovníkov železnice otvorenie výstavy pri príležitosti príchodu 150. výročia príchodu prvého vlaku do Vrútok a Turca.

Program pre deti aj dospelých

Počas moderovaného programu si na svoje prídu deti aj dospelí. Klub železničných modelárov z Vrútok predstaví modelovú železnicu, deti čakajú tvorivé dielničky, na ktorých si budú môcť vyrobiť z papiera vláčik alebo postaviť vlastnú trať podľa svojich zručností.

, Výstava: 150 rokov príchodu prvého vlaku do Vrútok

Výstava, beseda a prezentácia novej knihy Konečná, vystupovať!

Panelová výstava fotografií a detských prác bude spojená s prezentáciou dobových cestovných lístkov a rôznych artefaktov spojených s Košicko-bohumínskou železnicou. Fanúšikov histórie čaká premietanie filmov, beseda s rušňovodičmi a profesorom Miroslavom Tumom z Vrútok, ktorý vyrastal v železničiarskej rodine a patrí medzi zakladateľské autority vzniku a rozvoja slovenskej vedy v bývalom Československu.

Na podujatí bude prezentovaná aj nová kniha Konečná, vystupovať!, ktorú vydal Miroslav Tuma práve pri príležitosti 150. výročia Košicko-Bohumínskej železnice vo Vrútkach.

Modelové koľajisko bude k dispozícii aj v nedeľu 15. augusta, výstava potrvá až do 14. septembra 2021. Podujatie je pripravené v spolupráci s Klubom železničných modelárov a združením Hemibos Ante Portas pod vedením Igora Dobrovolného.

, Výstava: 150 rokov príchodu prvého vlaku do Vrútok

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Odkazy III., Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Dňa 17. septembra 2022 sa v rámci projektu Odkazy III. uskutočnil koncert klasickej hudby venovaný …