nedeľa - 14. júla, 2024
, Výstava: 150 rokov príchodu prvého vlaku do Vrútok

Výstava: 150 rokov príchodu prvého vlaku do Vrútok

V sobotu 14. augusta o 15:00 čaká milovníkov železnice otvorenie výstavy pri príležitosti príchodu 150. výročia príchodu prvého vlaku do Vrútok a Turca.

Program pre deti aj dospelých

Počas moderovaného programu si na svoje prídu deti aj dospelí. Klub železničných modelárov z Vrútok predstaví modelovú železnicu, deti čakajú tvorivé dielničky, na ktorých si budú môcť vyrobiť z papiera vláčik alebo postaviť vlastnú trať podľa svojich zručností.

, Výstava: 150 rokov príchodu prvého vlaku do Vrútok

Výstava, beseda a prezentácia novej knihy Konečná, vystupovať!

Panelová výstava fotografií a detských prác bude spojená s prezentáciou dobových cestovných lístkov a rôznych artefaktov spojených s Košicko-bohumínskou železnicou. Fanúšikov histórie čaká premietanie filmov, beseda s rušňovodičmi a profesorom Miroslavom Tumom z Vrútok, ktorý vyrastal v železničiarskej rodine a patrí medzi zakladateľské autority vzniku a rozvoja slovenskej vedy v bývalom Československu.

Na podujatí bude prezentovaná aj nová kniha Konečná, vystupovať!, ktorú vydal Miroslav Tuma práve pri príležitosti 150. výročia Košicko-Bohumínskej železnice vo Vrútkach.

Modelové koľajisko bude k dispozícii aj v nedeľu 15. augusta, výstava potrvá až do 14. septembra 2021. Podujatie je pripravené v spolupráci s Klubom železničných modelárov a združením Hemibos Ante Portas pod vedením Igora Dobrovolného.

, Výstava: 150 rokov príchodu prvého vlaku do Vrútok

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …